Hlavní navigace

Visual Connection disponuje nejvyšším připojením do NIX.CZ

[Tisková zpráva] Společnost Visual Connection posílila připojení sítě doručování obsahu NACEVI do sítě Internet. V závislosti na nových projektech navýšila připojení své základní serverové farmy k propojovací infrastruktuře NIX.CZ na 30 Gb/s. V současné době jde o nejrychlejší připojení do NIX.CZ.

Sdílet

„Díky vybudování bodu přítomnosti v datovém centru Sitel a povýšení kapacity v datovém centru T-Systems je síť Visual Connection nejrychleji připojenou sítí k českému Internetu,“ říká Ing. Jakub Vaněk, hlavní inženýr společnosti Visual Connection. „Naše společnost tak potvrzuje roli technologického lídra na poli doručování videa pro český Internet.“

Síť doručování obsahu NACEVI (CDN – Content Delivery Network) disponuje schopností obsloužit datový tok 50 Gbs, což je nejvíce v České republice. Díky NACEVI je Visual Connection schopen doručit video největšímu počtu internetových diváků současně.

Projekt NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic najde využití například při informování uživatelů v době krizových situací (živelné pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. Více o projektu NACEVI lze najít na stránkách http://www.na­cevi.cz/.

O Visual Connection
Společnost Visual Connection, a.s. byla založena v roce 1991. Její činnost je prioritně zaměřena na dodávky komplexních řešení, služeb a komponent v oblasti digitálních medií. Visual Connection se člení na 6 divizí, jejichž hlavním zaměřením je projektování, dodávky a integrace systémů profesionální výroby, digitalizace, zpracování, distribuce a archivace audiovizuálních materiálů v mnoha odvětvích. Naše systémy naleznete zejména v televizních a rozhlasových stanicích, studiích zaměřených na obrazovou a zvukovou produkci, postprodukci a grafiku, ve veřejných institucích, státní správě, školách a zdravotnictví. Poskytujeme řadu služeb, např. poradenskou a konzultační činnost, dále pak streaming, webcasting a encoding. Zajišťujeme servisní činnosti, školení, zápůjčky zařízení a nabízíme i finanční služby.