Hlavní navigace

Vítá vás Veronika, virtuální průvodkyně světem služeb ING

[Tisková zpráva] Všichni čas od času bezradně bloudíme po internetových stránkách při hledání odpovědí na naše otázky. Společnost ING se rozhodla zjednodušit orientaci ve virtuálním prostředí a na svých webových stránkách „zaměstnala“ animovanou průvodkyni. Jmenuje se Veronika a odpovídá na otázky návštěvníků stránek hlasem oblíbené herečky Jitky Ježkové.

Sdílet

„Na českém trhu jsme vůbec první společnost, která spustila virtuálního pomocníka s lidským hlasem. Věříme, že tímto v České republice netradičním a originálním způsobem zpřístupníme obsah stránek nejen našim zákazníkům a že se nám podaří zlidštit komunikaci s klienty o finančních produktech a službách ING. Průvodkyně by svými radami měla zároveň pomoci i našemu značně vytíženému callcentru,“ uvedl Libor Vaníček, ředitel marketingu a přímé distribuce ING ČR a SR.

Veronika se návštěvníkům pokusí maximálně usnadnit orientaci na stránkách ING. Veronice můžete položit dotaz jako při chatu s kamarády, a i když na některé vaše dotazy možná nebude znát odpověď, zkusí vám alespoň nabídnout relevantní stránky, které by vám mohli pomoci zodpovědět položenou otázku. Takové stránky se pak zobrazují na pozadí v průběhu komunikace a aktualizují se podle položeného dotazu. Pokud by si návštěvník s Veronikou povídat nechtěl, může ji vypnout obvyklým stisknutím křížku v pravém horním rohu nebo na stránce ING kliknout na „Skrýt průvodce“. A pokud by mu Veronika chyběla, opět ji najdete na stejném místě po stisknutí „Zobrazit průvodce“.

ING se s nabídkou namluvit virtuální průvodkyni obrátilo na zkušenou dabingovou herečku Jitku Ježkovou. Svůj hlas již spojila s různými žánry a známými zahraničními herečkami. Avšak namluvení virtuální ženy bylo novinkou i pro ni, jelikož to nebyl dabing v pravém slova smyslu. „U běžného dabingu se přizpůsobuji originálu. V tomto případě ale virtuální průvodkyně otevírá pusu podle mě. A právě proto to bylo také mnohem svobodnější a u několika odpovědí dokonce zábavné,“ komentovala novou zkušenost Jitka Ježková. Nechala by si Jitka sama od Veroniky poradit? „Určitě ano. Po nadabování jsem si ji i sama vyzkoušela a musím říct, že její odpovědi jsou přesné, nezavádějí a správně odkazují.“

Veronika je k dispozici všem návštěvníkům a zájemcům o „popovídání“ na stránkách www.ing.cz.

Jitka Ježková (31), se krátce po vzniku soukromé televize Nova objevila v seriálu Nováci. Pamatovat si ji můžete i z filmu Báječná léta pod psa nebo Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Svůj hlas propůjčila například Liv Tylerové v Pánovi prstenů nebo Kate Winsletové v Titaniku a každý den provází diváky České televize programem prvního kanálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).