Hlavní navigace

VÍTĚZ 8. ROČNÍKU POSLUCHAČSKÉ SOUTĚŽE ČESKÉHO ROZHLASU 7 JE Z NĚMECKA

[Tisková zpráva] Velká posluchačská soutěž zahraničního vysílání Českého rozhlasu má svého vítěze – stal se jím Jorg Teuschl z Německa.

Sdílet

Německý posluchač zvítězil v osmileté historii soutěže už podruhé. Vzhledem k tomu, že osmičkový rok je rokem velkých sportovních akcí, byla letošní soutěž věnována sportu. Úkolem posluchačů bylo popsat zážitek, týkající se některého českého sportovce nebo klubu.

„Zátopka, kterému se přezdívalo lokomotiva z Prahy, jsem poprvé viděl ve vesnickém kině v roce 1952,“ napsal ve svém příspěvku Jorg Teuschl. „Nikdy jsem si nemyslel, že tohoto běžce spatřím na vlastní oči. Stalo se to o tři roky později, když závodil na nově otevřeném stadionu v Karlsruhe. Suveréně vyhrál a jako cenu dostal moped. Chtěl na něm objet čestné kolečko, ale nedokázal zastavit. Nakonec za ním museli vyslat nějaké pomocníky, aby ho odchytli. Typický Zátopek – skromný a veselý. Stadion bouřil nadšením.“

Hlavní cenou pro vítěze je týdenní pobyt v České republice. Jorg Teuschl Prahu navštíví koncem září. Úplný přehled všech výherců soutěže a jejich příspěvků je k dispozici na webových stránkách ČRo7 www.radio.cz.