Hlavní navigace

Vítězem se stal Richard!

[Tisková zpráva] Včera ve 13.00 hod byl před pavilonem goril v pražské zoologické zahradě vyhlášen vítěz „tak trochu jiné“ reality show Odhalení.

Sdílet

Situace kolem hlasování byla v posledních dnech velmi dramatická, ale nakonec své místo obhájil Richard (28,3 % hlasů), který získal onu pohádkovou výhru 12 melounů. Na druhém místě se umístila Kijivu (25,4 %), na třetím místě Kamba (23,2 %) a na místě čtvrtém Shinda (23,1 %). Jelikož nebylo vhodné dát Richardovi všechny melouny najednou, bude je dostávat na příděl. Dnes tedy obdržel první a náramně si na něm pochutnal. V rámci vyhlašování vítěze moderátoři Odhalení připomněli nejzajímavější záběry natáčení a návštěvníci zoo a pozvaní hosté měli také možnost připojit se k hudebnímu program s africkou tématikou.

Dneškem skončil televizní pořad v ČT a několik kol hlasování, určeného těm, kteří měli chuť takto jednoduchou formou přispět na dobrou věc. Během 254 000 návštěv www.rozhlas.cz/od­haleni bylo staženo 1 200 000 inter­netových stran. Gorilí reality show však nekončí. Internetový přenos potrvá do 27. ledna. Gorilí reality show není lidská a její aktéři nepotřebovali sms k tomu, aby i nadále zůstali ve „vile“. Pavilon je jejich. 2218 hlasů pro vítěze od jeho skalních fanoušků zakončilo hlasování, ve kterém vítězi zůstali všichni. Zvítězil totiž zájem o přírodu, o lidoopy, které si televizní diváci i rozhlasoví posluchači zamilovali. Zvítězila ironie.

Na místě vyhlášení vítěze v pražské zoo probíhal také prodej výrobků s logem Odhalení. Jejich koupí je možné přispět a podpořit záchranu goril ve volné přírodě i po vyhlášení vítěze. Český rozhlas vytvořil portfolio výrobků s logem projektu Odhalení, jejichž koupí můžete přispět gorilám ve volné přírodě i nadále. Z každého prodaného výrobku je 50 Kč určeno na záchranu goril. Výrobky se prodávají prostřednictvím e-shopu na adrese www.rozhlas.cz/od­haleni a prodejny Radioservisu na Vinohradské 12 v Praze. Plyšové gorily a spodní prádlo Odhalení se staly oblíbeným dárkem.

„Tak trochu jiná“ reality show dnes však zdaleka nekončí. Webové stránky www.rozhlas.cz/od­haleni s přímým přenosem zůstanou i nadále funkční a vy tak můžete sledovat své oblíbence až do 27. ledna 2006. Navíc připravuje redakce knihu a DVD Odhalení, aneb 3 měsíce s gorilami. Ty budou obsahovat články a fotografie ze života goril, z natáčení, příspěvky odborníků a mnohé další. Skvělá podívaná na DVD bude sestavena nejen z odvysílaných magazínů, ale také z materiálů jinde nepublikovaných. Můžete se těšit na pohádky pro děti, „film o filmu“ aneb jak se tvořila televize v rozhlase, lekce gorilštiny a další bonusy. Koupí knihy, DVD, či jakéhokoliv výrobku s logem Odhalení i nadále přispějete na záchranu goril ve volné přírodě. Předpokládáme, že celkový výtěžek z Odhalení, který poputuje na ochranu goril v přírodě, se bude pohybovat v řádu statisíců korun.

Více se dozvíte na www.rozhlas.cz/od­halení. Podpořte gorily, gorily podporují vás!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).