Hlavní navigace

Vítězné osvícení dvanácti opic

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobotní večer odstartuje v dramatickém stylu od 20.15 hod thriller s názvem „12 opic“ s Brucem Willisem či Bradem Pittem v hlavních rolích. Odehrává se v roce 2025, v němž je vězeň James Cole vyslán strojem času do minulosti, aby odhalil zdroj nákazy, která zabila 99 procent lidí na zemi. Výsledky jeho pozorování mají sloužit k tomu, aby se vyvinula protilátka a aby se lidstvo mohlo vrátit zpátky na povrch zemský. Film byl natáčen v době, kdy Brad Pitt byl ještě neznámým hercem. Bruce Willis jej pak točil za výrazně nízký honorář, protože chtěl zkrátka za každou cenu pracovat s režisérem Terry Gilliamem.

Sdílet

Sobota 27. března bude od 22.35 hod pokračovat ve znamení tří opravdových velikánů – spisovatele Stephena Kinga, režiséra Stanleyho Kubricka a herce Jacka Nicholsona. Motivem hororového snímku Osvícení je totiž stejnojmenná kniha slavného spisovatele, která vypráví příběh muže uvězněného v tajemném hotelu v horách. Hlavní hrdina se zde ubytuje se svou rodinou, ale brzy zjišťuje, že jej samota dovádí k šílenství. Režisér Stanley Kubrick je známý svou precizností – traduje se, že některé scény se natáčely až 120 krát. Navíc ve scénáři proběhlo během natáčení tolik změn, že ho Jack Nicholson přestal úplně číst.

NEDĚLE – V neděli si od 20.15 hod přijdou na své příznivci Jackie Chana v akční komedii Terč. Televizní reportérka Diana v něm získá nahrávku jako důkaz proti místnímu drogovému králi, a tak ji jako reakci čeká boj o holý život. Naštěstí narazí na kuchaře Jackieho, který se vyzná v bojovém umění a rozhodne se jí pomoct. Když pak gangsteři unesou jeho přítelkyni, jde image poklidného kuchařského mistra stranou a ukáže se naplno jeho srdce bojovníka.

Víkendové zakončení spočine od 21.55 hod na sportovním dramatu Vítězové a poražení. Když se fotbalový hráč Jack zraní, pošle místo něj jeho trenér (Al Pacino) na hřiště namyšleného náhradníka Willieho. Ten se však během krátké doby stane hvězdou a miláčkem publika a návrat původního hráče na jeho pozici se stává víc než komplikovaným. Zvlášť pokud je dcerou majitele klubu opravdu nekompromisní dáma (Cameron Diazová).

Zajímavostí snímku je, že se v něm kromě hereckých hvězd objeví také mnoho skutečných hráčů z americké fotbalové ligy.