Hlavní navigace

Vizita 10: Ischemická choroba srdeční

[Tisková zpráva] V desátém dílu publicistického pořadu Vizita uvidíme, jak snadno lze předejít infarktu. Podíváme se do míst uvnitř lidského těla, jimiž proudí krev, a u srdce narazíme na sraženinu, která zabíjí. Přesvědčíme se, že na infarkt mohou umírat i mladí lidé a ohroženy jsou i děti. Na nemoci srdce a cév umírá v České republice ročně 60 tisíc lidí.

Sdílet

Pětiletá Natálka netuší, že v jejích tepnách tiká časovaná bomba. Narodila se v rodině, jejíž všechny členy zrazuje srdce bez rozdílu věku. Jejich společným nepříteIem je ischemická choroba srdeční, která nenápadně ničí srdce a zabíjí infarktem. Natálčina maminka je už v částečném invalidním důchodu, přestože je jí teprve 34 let, a zdravotní komplikace se nevyhnuly ani dalším členům rodiny. Lékaři se pokusí najít odchylku v genetické výbavě Natálčiny rodiny, která je za vážné onemocnění zodpovědná. Mimo jiné i uvidíme na vlastní oči, jak je možné roztáhnout zúženou tepnu uvnitř srdce.

Další premiérový díl unikátního publicistického projektu, kterým nás provedou autoři reportáže Šárka Konířová a Jaromír Chalabala, vysílá televize Nova ve středu 5. května 2010 ve 22.05 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu www.nova.cz/vizita.