Hlavní navigace

Vizita 13: Rakovina děložního čípku

[Tisková zpráva] Ve třináctém pokračování publicistického pořadu Vizita poznáme špunt, ukrytý v ženském těle. I když měří jen pár centimetrů, rozhoduje o životech. Nahlédneme do laboratoře patologů a na vlastní oči uvidíme, jak blízko má jejich práce k malířským štětcům. A také sebereme odvahu k unikátní operaci.

Sdílet

Paní Jindřiška je rozhodnuta uzdravit se, ať to stojí, co to stojí, protože na ni čeká doma ještě jeden nezletilý potomek. Paní Janě v Německu sdělili, že její onemocnění vyžaduje odstranění dělohy bez možnosti mít děti. V životě dvou sympatických žen jsou děti to nejdůležitější, jejich mateřství se ale postavil do cesty nádor děložního čípku. Obě čeká boj o život, který je výrazně změní. Nemoc je zavede k pražskému Apolináři, do komplexu, v němž už téměř 150 let přicházejí na svět děti. Dnes tu navíc lékaři zachraňují ženy, které by ani v minulém století nepřežily. Pokud jde o výsledky, jsou naši gynekologové světoví. Přesto na tuto nemoc umírá každý den jedna pacientka.

I na děložní čípek číhá řada nebezpečí, nejhorším z nich je tzv. lidský papilomavirus. Jak s ním lékaři bojují? Podaří se jim zachránit život obou pacientek? A porodí paní Jana navzdory nemoci vytouženého potomka? Podrobnosti přináší další premiérový díl unikátního publicistického projektu, kterým nás provedou reportéři Kateřina Kořínková a Tomáš Ervín Dombrovský. Televize Nova vysílá Vizitu ve středu 26. května 2010 ve 22.05 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu www.nova.cz/vizita.