Hlavní navigace

Vizita 4: Plicní hypertenze

[Tisková zpráva] Ve čtvrtém dílu nového publicistického pořadu Vizita nás reportéři televize Nova provedou unikátní operací, při níž vezmou lékaři lidskému mozku kyslík na neuvěřitelných čtyřicet minut. Seznámíme se s jedním mimořádně zvědavým pacientem a uvidíme, co udělá se srdcem a plícemi čtyřikrát vyšší tlak, než je normální. Tento stav způsobuje onemocnění zvané plicní hypertenze, které ukrajuje pacientům den ode dne dech.

Sdílet

Pacient pan Zdeněk se zprvu zadýchával jen při těžší práci, pak při chůzi do schodů, před zákrokem už se musí nadechnout i během krátkého rozhovoru. Proto je nezbytné, aby podstoupil jeden z nejzávažnějších zákroků – lékaři mu vyčistí plíce. Reportéři Šárka Konířová a Ondřej Schovanec nás seznámí s jediným lékařem, který v České republice operuje plicní hypertenzi, doc. MUDr. Jaroslavem Lindnerem, CSc., a jeho kolegy. Dokážou během několikahodinového zákrok zvítězit nad nemocí a vrátit pana Zdeňka do plnohodnotného života? Navíc když se operace zkomplikuje a dvě dlouhé zástavy oběhu nebudou na vyčištění jeho plic stačit?

Další premiérový díl unikátního publicistického projektu vysílá televize Nova ve středu 24. března 2010 ve 22.05 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu www.nova.cz/vizita.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).