Hlavní navigace

VKV III: Strnádek zmrzačen

[Tisková zpráva] Fanouškům VKV nemusíme připomínat, co se v nich v současnosti odehrává. Velká část děje se teď točí kolem mladého lékaře Ludvíka Strnada, který měl již dost poměrů v nemocnici a rozhodl se odejít pracovat na zahraniční misi v domnění, že tak vyřeší své problémy nebo alespoň jejich značnou část. V Africe byl však vážně zraněn a převezen zpět do Čech. Operaci přežil, ale zůstává zmrzačen. Právě zmrzačení oblíbeného Strnádka dalo možnost předvést své umění maskérovi Zdeňku Klikovi, který je podepsán jako umělecký maskér pod takovými tituly, jako jsou Vratné lahve, Tmavomodrý svět nebo pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci či z těch novějších Čert ví proč.

Sdílet

Jak Zdeněk tedy postupoval, aby z přitažlivého Strnádka alias herce Jana Zadražila udělal důvěryhodně působícího zraněného? Kromě klasických „barviček“ přišel ke slovu například silikon. Honzovi Zdeněk v prvním kroku sejmul masku a udělal odlitek. Připravil formy se silikonovým odlitkem oteklého oka a formu na jizvu, která je určena pro vícenásobné použití… a výsledek? Můžete posoudit sami – fotografie přikládáme.

Bez zajímavosti není ani to, že se autorky seriálu, sestry Jitka a Kateřina Bártů, nechaly v tomto případě inspirovat skutečným příběhem jednoho českého lékaře. Na televizních obrazovkách diváci poprvé uvidí takto zraněného Strnádka v úterý 28. 10. ve 20.00 v seriálu Televize Prima VKV.