Hlavní navigace

Vladimir 518 s Mikem Trafikem a Terezou Černochovou

[Tisková zpráva] Nastupující podzim si s Radio Wave Live Sessions zpestříme vystoupením všestranného umělce a dlouholetého člena legendární české hiphopové kapely PSH Vladimira 518. Na pódiu ho doprovodí vokalistka Tereza Černochová a beaty podpoří DJ Mike Trafik! Přijďte se ve čtvrtek 29. září od 19 hodin houpat na hiphopové vlně do karlínského Studia A. Tradičně koncert můžete sledovat také díky našemu videopřenosu na wave.cz/koncert.

Sdílet

Vladimira 518 znáte jistě jako rappera, ale jeho pole působnosti je mnohem širší. Je zakladatelem a „velkým bossem“ vydavatelství „Biggboss“. Věnuje se grafickému designu, graffiti, vizuálním projektům, komiksům, knižní i časopisecké ilustraci a je také autorem několika divadelních scénografií.

„Vladimir 518 je v mnoha ohledech inspirativní osobností, která má nejen záběrem svého snažení k Radiu Wave velmi blízko. Bylo tedy jen otázkou času, než ho k vystoupení na RWLS přizveme. V českém rapu jsme díky často vachrlaté úrovni nuceni hodně přebírat, ale tvorba Vladimira 518 je jako u jednoho z mála zárukou kvality, kterou se snažíme nabízet, “ říká dramaturg Tomáš Turek.

Ve studiu i na pódiu se objevil nejen s Penery Strýčka Homeboye (PSH), se kterými vydal dvě dlouhohrající desky, ale je vyhledávaným parťákem pro alba a vystoupení dalších rapperů domácí scény. Na svou debutovou sólovou desku Gorila vs. Architekt si naopak pozval rappery – Hugo Toxxx, James Cole, LA4, Orion a zpěvačku Kateřinou Winterovou.

Vladimir 518 je zároveň svérázným badatelem a vizionářem na poli architektury, šiřitel dědictví architekta Karla Pragera. Její spojitost s hudbou naznačil nejen albem Gorila vs. Architekt, ale zajímavý experiment nabízí také s řadou performance nazvanou SPAM. Vladimir 518, Ondřej Anděra (WWW) a David Vrbík experimentují se synchronizací zvuku a světla, novými médii, uměleckými formami, propojením hudby, jevištních technologií, projekcí a laseru. Na Radiu Wave jsme vám přenosem již nabídli multimediální zastávku „SPAM: Another Brick“ v pražském Rudolfinu. Ta následovala po úspěšném představení „SPAM: Karel Gott Prager“.

Vladimir 518 oslovil pro karlínský koncert Radio Wave Live Sessions zpěvačku Terezu Černochovou protože, jak říká, jako jediná českých zpěvaček by mohla mít „koule“ na rapový koncert. Většinu repertoáru bude tvořit Vladimirův materiál, ale natočení společných skladeb v budoucnu již plánují. Spojení s Mikem Trafikem slibuje dávku rytmického minimalismu s maximální chytlavostí.

Radio Wave Live Sessions, Praha, čtvrtek 29. září od 19 hodin. VSTUP ZDARMA.

Adresa: Český rozhlas – Studio A, Hybešova 10, Praha 8 – Karlín

Přímý videopřenos: wave.cz/koncert

Web Radio Wave Live Sessions: wave.cz/rwls, http://www.fa­cebook.com/Ra­dioWaveLiveSes­sions

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, lifestyle, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV. Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání. Více informací naleznete na wave.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).