Hlavní navigace

Vladimír Špidla hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 26. 7. 2010. Hostem diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného na televizní stanici UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC, je tentokrát bývalý premiér a evropský komisař Vladimír Špidla.

Sdílet

Ten nehodlá do budoucna usilovat o žádnou funkci ve vedení ČSSD. Zároveň si myslí, že strana by měla projít razantní obměnou. Vladimír Špidla zatím neřeší ani to, zda by usiloval o předsednickou či místopředsednickou funkci v horní komoře parlamentu pokud uspěje v podzimních volbách do senátu. Vladimír Špidla probírá i prohru levice v jarních volbách do sněmovny. Podle něj se bývalé vedení ČSSD dopustilo některých zásadních chyb. „Třinácté důchody byly hloupost,“ připouští. Podle něj by sociální demokraté měli více usilovat o středové voliče „rozkročené mezi pravicí a levicí“. Bývalý eurokomisař rovněž zmiňuje i současné problémy zadluženého Řecka. Nevylučuje, že ani přijatá opatření na zpřísnění finančního trhu nemohou zaručit, aby se podobné problémy vyskytly v budoucnu také u jiných zemí.

Pořad Téma Deníku moderuje a připravuje Jan Klička, vedoucí domácí redakce těchto novin.

Téma Deníku je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Při premiéře se vysílá celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů je pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com pod heslem „téma deníku špidla“. Na adrese jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ a je také k dispozici v monitorovací službě Newton.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).