Hlavní navigace

Vltava Stores povede Petr Koždoň

[Tisková zpráva] Na pozici generálního ředitele společnosti Vltava Stores přichází od 14. dubna Petr Koždoň. V této funkci vystřídá Josefa Suchánka, který ze společnosti ke stejnému datu odchází. Petr Koždoň je zakladatelem svého času největšího slovenského poskytovatele připojení k internetu, společnosti Slovanet, jejímž byl po řadu let generálním ředitelem. Má bohaté zkušenosti s on-line obchodováním a s internetem obecně. Do Vltava Stores přichází z pozice generálního ředitele firmy Netax, specializující se na on-line zpracování firemní agendy.

Sdílet

„Mým úkolem je prohloubit a urychlit rozvoj rodiny internetových obchodů Vltava Stores tak, abychom dokázali naplno využít potenciál jednoho z nejstarších a nejúspěšnějších internetových obchodníků v České republice. Samostatnou kapitolou bude řešení dalšího technologického rozvoje společnosti,“ říká v souvislosti se svým příchodem do Vltava Stores nový generální ředitel Petr Koždoň.

„Velkou předností nového generálního ředitele je fakt, že kromě prokazatelných manažerských a podnikatelských schopností, disponuje rozsáhlými technickými a odbornými znalostmi v oblasti internetu a informačních technologií. Petr Koždoň má naši plnou důvěru a podporu,“ zdůrazňuje Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, jež spravuje fond rozvojového a rizikového kapitálu Genesis Private Equity Fund (GPEF). Vltava Stores patří mezi významné společnosti a investice v portfoliu fondu GPEF.

Petr Koždoň (1956)
Vystudoval Technickou univerzitu v Bratislavě, kde absolvoval také postgraduální studium. Je zakladatelem a působil jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti Slovanet, v současnosti největšího alternativního poskytovatele internetových služeb na Slovensku. V letech 2000 – 2005 byl členem dozorčí rady společnosti SkyNet. Je spolumajitelem společnosti Netax nabízející systém zpracování firemní agendy s využitím internetu.