Hlavní navigace

VMware a HP se dohodly na začlenění VMware ESX 3i do serverů HP ProLiant

[Tisková zpráva] Společné řešení urychlí cestu zákazníků k virtualizaci – nový balíček VMware Infrastructure a HP Insight Control bude nabízet snadnou správu fyzické i virtuální platformy

Sdílet

PALO ALTO, Kalifornie 11. března 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, a HP oznámily, že ultratenký hypervisor VMware ESX 3i bude kompletně integrován do 10 modelů serverů HP ProLiant, které budou dostupné od 31. března 2008. Společná nabídka má pomoci zákazníkům v rychlejším a snadnějším zavádění virtualizace. Virtualizace umožňuje firmám vytvářet sdílený zásobník technologických prostředků pro lepší optimalizaci jejich datových center, což vede k větší flexibilitě při uspokojování provozních požadavků a snahy o snižování nákladů.

VMware ESX 3i na serverech HP ProLiant poskytuje virtualizační funkce VMware spolu s plnou podporou pro HP System Insight Manager (SIM), rozsáhlou sadu nástrojů pro správu serveru, která je standardně dodávána se servery HP ProLiant. Tato integrovaná nabídka umožňuje zákazníkům zprovoznit základní hypervisor VMware během několika minut po nabootování serveru ProLiant a přináší rychlejší a snadnější postup zákazníkům, kteří s virtualizací teprve začínají, stejně jako možnost zvýšení výkonu pro zákazníky, kteří již používají sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3 (VI3).

Společnosti HP a VMware spolupracovaly také na vytvoření softwarových balíčků, které spojují softwarovou sadu VMware Infrastructure 3 a další automatizační produkty s HP Insight Control Environment. Tyto balíčky nabízí zákazníkům kompletní řešení pro snadnou správu fyzické i virtuální platformy.

„Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s HP na zjednodušení správy datového centra pomocí VMware ESX 3i, předinstalovaného a předkonfigurovaného na systémech HP ProLiant,“ uvedla Diane Greene, prezidentka a výkonná ředitelka VMware. „Dnešní oznámení znamená velký krok směrem k urychlení zavádění virtualizace díky spojení silných stránek obou společností: světově známé platformy ProLiant a bohatých zkušeností s její správou od HP a portfolia produktů od VMware, které slouží pro virtualizaci datového centra, virtualizaci desktopu a správu a automatizaci provozu datového centra i desktopu.“

„Tyto společné nabídky od HP a VMware pomáhají zákazníkům snížit náklady a zjednodušit správu a automatizaci virtuálních prostředí, což vede ke zlepšení kvality služeb, které zákazníci provozují,“ řekl James Mouton, generální ředitel a hlavní viceprezident oddělení Industry Standard Servers v HP. „Spojení hardwaru a nástrojů pro správu od HP se špičkovými virtualizačními řešeními od VMware přináší opravdu mimořádné možnosti. Zavázali jsme se podporovat požadavky našich zákazníků na virtualizovaná prostředí.“

VMware ESX 3i, HP ProLiant a System Insight Manager: Pevný základ pro virtualizaci podle průmyslových standardů Spojení úspěšné řady serverů HP ProLiant s robustními virtualizačními řešeními VMware urychluje postup zákazníků na cestě k provozování virtuálního datového centra.

Hypervisor VMware ESX 3i je založen na jádru virtualizační technologie VMware, kterou používá více než 100 000 zákazníků. Je to nejmenší (32MB) hypervisor svého druhu, poskytující vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti, a je to virtualizační platforma zcela nezávislá na operačním systému. VMware ESX 3i umožňuje jednoduchou konsolidaci serverů s rychlou a snadnou implementací – první virtuální stroj může začít pracovat během několika minut po nabootování serveru s předkonfigu­rovanými a optimalizovanými hardwarovými sestavami.

Zákazníci mohou upgradovat z hypervisoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3. VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji, aby byl minimalizován výpadek služby. VI3 je také kompatibilní s řešeními VMware pro virtualizaci a správu desktopů.

HP ProLiant je rodina standardních průmyslových serverů, paměťových zařízení, blade řešení a dalšího vybavení od HP, která přináší inovace, maximální kontrolu nákladů a spolehlivý provoz, což jsou klíčové prvky adaptivní infrastruktury.

VMware ESX 3i pro HP ProLiant umožňuje snadnou a okamžitou integraci s HP Systems Insight Manager (SIM), jedinou unifikovanou platformou pro správu paměťových zařízení a serverů svého druhu. Software HP Systems Insight Manager 5.2 obsahuje uživatelsky přívětivé funkce a vylepšený proces instalace a podporuje připojení a zpřístupnění pro VMware ESX 3i. Rozšířená hardwarová hlášení a správa prostředků dovolují zákazníkovi aktivně přijímat informace o „zdravotním stavu“ jejich ProLiant serverů. To umožňuje firmám vyřešit problémy se servery dříve, než mohou způsobit skutečný výpadek, eliminovat rizika a snížit potenciální náklady. Budoucí verze VMware ESX 3i na HP ProLiant je možné nainstalovat pomocí stejného nástroje, jaký se používá pro aktualizaci systémového firmwaru ProLiant. Tato pomáhá zjednodušit časově náročnou správu během doby životnosti produktu a je příkladem efektivity procesů, které je možné dosáhnout díky úzké integraci virtualizace VMware s nástroji a platformami ProLiant.

VMware Infrastructure a HP Insight Control: Nové možnosti pro integrovanou a automatizovanou správu fyzického a virtuálního datového centra Zákazníci, kteří si pořídí VMware ESX 3i pro HP ProLiant, budou moci snadno integrovat svoje systémy do svých prostředí VMware Infrastructure a dosáhnout nejvyšší úrovně výkonu, dostupnosti a ovladatelnosti svých datových center. VMware Infrastructure virtualizuje servery, paměťová zařízení a sítě tak, aby přeměnila klasická datová centra, vyžadující náročnou manuální obsluhu, na automatizovaná samosprávná virtuální datová centra. U takových datových center přináší unikátní, na operačním systému nezávislá virtualizační architektura VMware maximální spolehlivost, provozuschopnost a také bezpečnost díky omezené možnosti zásahu do systému a minimálnímu prostoru pro narušení činnosti. Předinstalace VMware ESX 3i na platformách ProLiant také dovoluje dosavadním uživatelům VI3 rozšířit kapacity jejich výpočetních zdrojů díku možnosti snadného připojení do stávajícího systému, a také omezit vlastní testování a certifikaci.

Kromě SIM 5.2 podporuje VMware ESX 3i pro HP ProLiant také nástroje pro správu z portfolia HP Insight Control, aby se sjednotila správa virtuálních a nevirtuálních strojů. Pro rozšíření možností správy v oblasti paměťových zařízení mohou zákazníci použít také HP StorageWorks pro síťové ukládání dat (SAN) a úložná řešení připojená k síti. Systém unifikované správy od HP umožňuje lepší kontrolu prostředků pomocí společné sady nástrojů.

Softwarové portfolio HP Business Technology Optimization (BTO) a HP Data Center Automation Center automatizují kompletní životní cyklus operací pro heterogenní prostředí datového centra, které obsahuje virtuální i nevirtuální systémy. Řešení HP Data Center Automation spolupracuje s HP Systems Insight Manager a poskytuje komplexní řešení pro správu virtualizovaných systémů. Systém unifikované správy od HP umožňuje lepší přehled a kontrolu prostředků a automatizuje jejich správu pomocí společné sady nástrojů.

Dostupnost
HP a VMware plánují celosvětovou dostupnost VMware ESX 3i pro HP ProLiant od 31. března 2008 pro zákazníky a obchodní partnery, kteří tak budou moci získat předinstalované jednoserverové virtualizační řešení na jednom z 10 vysoce výkonných modelů serverů ProLiant.

Zákazníci mohu získat také podpůrné služby CarePack, prodávané jako doplněk k základní nabídce nebo jako standardní součást VMware Infrastructure 3 Enterprise Edition. HP nabízí společnou podporu pro servery ProLiant i produkty VMware.