Hlavní navigace

VMware nyní nabízí hypervisor ESXi zdarma

[Tisková zpráva] Ve chvíli, kdy se v portfoliu VMware nachází více než 20 produktů, uvolňuje společnost svůj #1 hypervisor k použití zdarma

Sdílet

PALO ALTO, Californie, 29. červenec 2008 – Společnost VMware, Inc., (NYSE: VMW), světový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu až po datová centra, dnes oznámila, že dává k dispozici svůj hypervisor ESXi zcela zdarma, aby dala firmám všech velikostí možnost vyzkoušet si přínosy virtualizace na vlastní kůži. Již od roku 2001 VMware poskytuje svým zákazníkům populární hypervisor, který je mezi více než 120 000 zákazníky znám svou spolehlivostí. V prosinci roku 2007 společnost VMware uvedla na trh znatelné vylepšení v podobě ESXi, samostatného hypervisoru třetí generace. ESXi 3.5 po druhém update, což je verze dostupná již dnes, splňuje požadavky kladené na masovou distribuci. Jednoduchost použití spolu se stabilitou tohoto řešení již byly testovány zákazníky po dobu posledních šesti měsíců. Prakticky všichni přední výrobci serverů (včetně Dellu, HP, IBM, Fujistu Siemens či NEC) již přijali hypervisor ESXi od VMware za svůj. Hypervisor ESXi lze stahovat z adresy http://www.vmwa­re.com/produc­ts/esxi/.

Tom Bittman, významný analytik ze společnosti Gartner, říká: „Virtualizace je v současnosti jedním z nejvlivnějších trendů v počítačovém světě. Dostupnost bezplatných hypervisorů bezpochyby zajistí růst trhu a nabídne také přesvědčivý argument pro společnosti, které dosud virtualizační procesy neimplementovaly. Výše uvedené platí zejména pro segment malého a středního businessu a rozvojové trhy. Samotný hypervisor je však pouhý základ. Obchodní model a skutečný přínos z virtualizace se vyvíjejí směrem k virtualizované infrastruktuře a managementu. Klíčové jsou také automatické nástroje znásobující efekt hypervisoru.“

„Společnost VWware vždy věřila, že virtualizace musí být všudypřítomná. Chceme se přiblížit ke dni, v němž budou všechny x86 servery a desktopy plně virtualizovány“, řekl Raghu Raghuram viceprezident pro produkty a řešení ve společnosti VMware. „S explozivním nárůstem vícejaderných kapacit, postupným zlepšováním hardwarových podmínek pro virtualizaci a výkonnostním nárůstem v samotném vizualizačním software, věříme, že již neexistují žádné další technické překážky pro 100% virtualizaci. Nyní se nám daří konečně začít rovněž s odstraňováním překážek finančního charakteru. ESXi je již natolik dospělým a jednoduše ovladatelným produktem, že se může bez obav stát vstupní bránou do světa virtualizace pro společnosti, které v této záležitosti provádějí teprve své první kroky.“

ESXi od VMware lze jednoduše implementovat a řídit
ESXi je účelně postaveným nástrojem pro provoz virtuálních zařízení při minimalizaci nároků na konfiguraci a správu. Zákazníci mohou přecházet od instalace k provozu virtuálních zařízení během několika minut, zejména v případě downloadu a instalace předkonfigurovaných virtuálních zařízení. Existuje více než 800 virtuálních zařízení, jež mohou být vytvořena v VMware hypervisoru pouhým stažením z prostředí VMware Virtual Appliance Marketplace a následným spuštěním. Toto řešení umožňuje nový, radikálně zefektivněný přístup k instalaci plug-and-play software. Pokud máte zájem si přečíst, co o ESXi říkají partneři, můžete použít následující link (anglicky): http://www.vmwa­re.com/company/new­s/releases/es­xi_partner.html

„ESXi je dynamickou a dostupnou branou pro poznání síly přínosů vyplývajících z virtualizace“, říká Ron Pike, společník oregonské firmy Zimmer Gunsul Frasca Architects LLP, která se zabývá architekturou interiérů. „ESXi lze jednoduše integrovat s naším síťovým skladištěm, díky čemuž dosáhneme zjednodušení při implementaci, monitoringu a zálohování našich virtuálních zařízení.“

„Instalace ESXi je tak snadná, že zabere pouze několik minut“, říká Daniel Jacobs, systémový analytik z kanadské školy Foothills School Division, jež svým studentům nabízí inovativní vzdělávací služby. „Také vytváření virtuálních zařízení je doslova hračkou a navíc můžeme použít možností vzdálené správy. Provozujeme několik operačních systémů včetně Windows a Linuxu ve formě virtuálních zařízení a jedině s ESXi dostáváme potřebný rozsah kvalitní podpory pro všechny z nich.“

Spolehlivá, bezpečná a snadno škálovatelná platforma pro čísla
ESXi hypervisor byl díky tomu, že je založen na dospělých a prověřených technologiích, označen za nejspolehlivější i v publikacích jako Redmont Magazine. Mezi klíčové výhody ESXi patří fakt, že architektura nezávislá na operačním systému minimalizuje prostor pro útoky. Lze používat až 4 virtuální CPU jednotky a 256 GB paměti k provozu i těch na prostředky vůbec nejnáročnějších aplikací. To dovoluje ESXi nabídnout nejvyšší konsolidační poměry a také nejnižší TCO a náklady na virtuální zařízení. Uvedené znaky lze používat na všech podporovaných operačních systémech, mezi něž patří Windows, Linux, Netware a Solaris.

Základ, který je považován za nejdůvěryhodnější při budování datového centra
ESXi je základní virtualizační platformou, na níž mohou zákazníci stavět kontinuální aplikační dostupnost a infrastrukturní bezpečnost. VMware nabízí více než 20 přídavných softwarových produktů pro virtualizace datových center i desktopů, management aplikací i infrastruktury a v neposlední řadě také automatizaci. S pomocí VMware Infrastructure 3, předního řešení pro virtualizaci datových center a jejich management, mohou zákazníci přidat do ESXi přínosy centralizovaného managementu, power managementu a zachování kontinuity businessu díky tomu, že virtuální zařízení lze přemístit z jednoho fyzického stroje na druhý bez přerušení dodávky služeb zákazníkům. VMware Infrastructure 3 je rovněž kompatibilní s virtualizačními a řídícími řešeními od VMware.

Produkt VMware Infrastructure 3 je nyní dostupný ve třech edicích:

  • VMware Infrastructure 3, Foundation Edition dovoluje centralizovaný management s Virtuálním centrem, řízení automatické aplikace patchů jak na fyzická, tak i na virtualizovaná zařízení pomocí nástroje Update Manager a konečně také off-line zálohy prováděné pomocí Consolidated Backup.
  • VMware Infrastructure 3, Standard Edition přidává VMware High Availability, jež automaticky přemístí virtuální zařízení na jiný fyzický server v případě selhání. Toto řešení vykazuje znaky vysoké dostupnosti, a to bez nutnosti vydání vysokých nákladů na clustering.
  • VMware Infrastructure 3, Enterprise Edition zahrnuje také VMotion pro přesouvání virtualizovaných zařízení v rámci fondu dostupných fyzických serverů, a to bez jakýchkoliv rušivých efektů. K dispozici je také Distributed Resource Scheduler pro dynamické vybalancování dle potřeb aplikací. Třetí zajímavost této edice představuje Distributed Power Management, jenž slouží k redukci spotřeby elektrické energie tím, že vypíná nevytížené části serveru.

Prověřeno i v těch nejnáročnějších prostředích
Více než 120 000 společností všech velikostí, napříč veškerými myslitelnými odvětvími, používá VMware a jeho partnerské produkty ke zjednodušení jejich infrastruktury, rapidnímu snížení nákladů při současném zlepšení úrovně služeb. Mezi důležité znaky patří také cenově efektivní dostupnost a řešení pro případ pádu všech používaných aplikací. Ze společností seřazených ve Fortune 100 (žebříček nejúspěšnějších společností sestavovaný časopisem Fortune) používá 100% produkty VMware.

I v případě rozsáhlejšího žebříčku Fortune 1000 se toto číslo pohybuje kolem impozantních 95%. Přes 85% zákazníků používá VMware v produkci při 46% standardizaci všech nebo alespoň drtivé většiny nových aplikací do VMware virtuálních zařízení. Dosažený výkon, kvalita a parametr ROI (Return On Investment) povzbuzuje 90% zákazníků k tomu, aby produkty VMware doporučili i dalším zájemcům. VMware je zásadně lepším způsobem jak provozovat IT služby a je klíčovou technologií pro každé IT prostředí.

O společnosti VMware
VMware (NYSE:VMW) je globálním lídrem v oblasti virtualizačních řešení od stolních počítačů až po datová centra. Řešení VMware využívají organizace všech velikostí s cílem snížit své investiční a provozní náklady, zajistit bezporuchovost provozu, posílit bezpečnosti a snižovat dopady na životní prostředí. Díky svým výnosům za rok 2007 ve výši 1,3 miliardy USD, více než 100 000 zákazníkům a téměř 14 000 partnerům je VMware jednou z nejrychleji rostoucích softwarových firem. Společnost VMware má sídlo v Palo Alto v Kalifornii a jejím většinovým vlastníkem je EMC Corporation (NYSE: EMC). Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).