Hlavní navigace

Společnost VMware účinně podporuje firmy při využívání cloud computingu

[Tisková zpráva] Technologie Virtual Datacenter a VMware vCloud pomáhají firmám zřizovat virtuální privátní cloudy a využívat pro aplikace spojené kapacity interních i externích cloudů

Sdílet

Cannes, Praha, 24. 2. 2009 – Prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz dnes na konferenci VMworld Europe 2009 představil komplexní strategii a postup vývoje technologií, které firmám pomáhají ve využití technologie cloud computingu pro interní potřeby a při propojení s externími cloudy prostřednictvím virtuálního privátního cloudu. Tato strategie míří k poskytování informačních technologií jako služby umožňujícího firmám pracovat mnohem pružněji a efektivněji. Paul Maritz na konferenci VMworld Europe 2009 v Cannes představil tři klíčové komponenty virtuálního privátního cloudu: komplexní virtualizaci datových center prostřednictvím Virtual Datacenter Operating System (VDC-OS), rozšíření pro VDC-OS a řídící vrstvu, která poskytovatelům služeb umožňují vytvářet externí cloudy a propojovat je s interními, a nastupující technologie pro virtualizaci desktopů, které spojí všechny dosavadní elementy a umožní poskytovat IT jako službu.

„Společnost VMware umožňuje zákazníkům provozovat datová centra jako interní cloudy, mnohem pružněji a s mnohem nižšími náklady než dříve,” řekl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Nikdo se už nechce starat o instalaci a údržbu IT – ať již se jedná o prostředí datových center, desktopů nebo cloudů – všichni potřebují své lidské zdroje i IT rozpočty vrhnout na své hlavní činnosti a vytvářet přidanou hodnotu. Jsou žádány služby postavené na cloudu, které umožní IT oddělením chovat se jako poskytovatel hostingu pro interní zákazníky. Naše iniciativa Virtual Datacenter Operating System přivádí stále více zákazníků na cestu virtualizace a provozování jejich IT jako interní služby poskytované prostřednictvím cloudu. Nová generace produktů VMware vSphere, jež se právě vyvíjí, se stane zcela novou třídou softwaru určenou k realizaci této strategie. Zákazníci, kteří přejdou na platformu cloudu, budou moci bezpečně a efektivně rozšířit kapacitu svých interních cloudů a využívat tak zdroje externích poskytovatelů služeb nabízené prostřednictvím technologie VMware vCloud. Udělali jsme velké kroky vpřed a velmi rádi se o ně s vámi na VMworld Europe 2009 podělíme,” řekl Paul Maritz, šéf společnosti VMware, která je světovým lídrem v oblasti virtualizačních řešení od desktopů až po datová centra.

Virtuální privátní cloud
Virtuální privátní cloud je zabezpečené prostředí, které umožňuje využívat výpočetní kapacitu interních a externích cloudů a poskytovat ji jako službu. Virtuální privátní cloud přináší bezprecedentní úroveň pružnosti, kvality řízení, efektivnosti a odolnosti pro datová centra a umožňuje poskytovat jakoukoli aplikaci – ať již je serverovou, desktopovou nebo postavenou na nových aplikačních platformách – jako službu.

Virtuální privátní cloud umožňuje firemním IT oddělením využívat například těchto výhod cloud computingu:

  • Vyšší efektivnost prostřednictvím maximálního využití kapacity všech serverů, storage systémů a sítí
  • Větší odolnost díky vyšší kapacitě a dynamicky nebo na požádání přidělovaným prostředkům pro obnovu činnosti v případě neočekávaného výpadku
  • Rozšířené možnosti účtování při využívání modelu individuálního placení využité služby
  • Vyšší kvalita prostřednictvím standardizovaných, auditovatelných a automatizovaných úrovní služeb
  • Vyšší pružnost díky využívání platformy, jež podporuje i takové aplikace, které nelze přepisovat a modifikovat pro potřeby budoucích technologií

„Iniciativy VDC-OS a vCloud společnosti VMware pomáhají realizovat koncept samoobslužných datových center, který doposud žil jen v představách IT architektů,” uvedl analytik společnosti Enterprise Strategy Group Mark Bowker. „Společnost VMware je jako lídr trhu schopna ovlivňovat architekturu, standardy i budoucí trendy cloud computingu. Unikátní postavení VMware a jeho vyspělá řešení umožňují zákazníkům vytvářet centrální výpočetní klastry a propojovat interní a externí zdroje výpočetní kapacity. Společnost VMware je navíc ukázkovým příkladem úspěšné spolupráce s širokou základnou partnerů, kteří s firmou nyní úzce spolupracují na řešeních cloud computingu.”

Zákazníci začínají využívat virtuálních privátních cloudů
Firemní zákazníci společnosti VMware chtějí začít využívat výhod cloud computingu co nejdříve a již uskutečňují první kroky na cestě za přeměnou jejich datových center na interní cloudy. bmi, druhá největší letecká společnost využívající londýnské letiště Heathrow, která operuje ve Velké Británii, Evropě, na Středním východě, ve Střední Asii a Africe, si stanovila velmi agresivní cíl přesunout 90 procent své infrastruktury do privátního cloudu postaveného na technologii VMware prostřednictvím řešení dodávaného poskytovatelem služeb Attenda, jedním z prémiových partnerů VMware v regionu EMEA.

„Přechod na technologie cloud computingu hraje klíčovou roli v probíhajícím procesu snižování celkových nákladů na vlastnictví naší IT infrastruktury a zvýšení pružnosti našeho provozu,” uvedl ředitel informatiky společnosti bmi Peter Federico. „Díky technologii cloud computingu od VMware dodané firmou Attenda jsme schopni škálovat kapacitu našich počítačů a přizpůsobovat ji provozu ve špičkách a při promočních akcích. Cloudů nyní využíváme pro podporu našich klíčových webových stránek i pro systémy pozemního provozu. Cloud computing nyní zajišťuje jádro naší každodenní činnosti.”

VDC-OS: Základ cloudu
Přechod na virtuální privátní cloudy podnítily zvyšující se využití a příznivé ceny hardwarové platformy x86, stále vyspělejší virtualizační technologie, širší nabídka nových aplikačních architektur a dostupnost obrovského množství nových cloudů – „mraků“ – levného a dobře přístupného výpočetního výkonu. Prvním krokem je změna pojetí datových center – z komponentů komplexní infrastruktury se proměňují na dynamičtější, řízené interní cloudy, jež se vyznačují novou základní vrstvou, shromažďující veškerou interní výpočetní kapacitu serverů, úložných zařízení a sítí. Společnost VMware vytváří tuto novou vrstvu v rámci iniciativy VDC-OS a její první konkrétní použití bude k dispozici v průběhu roku 2009.

Iniciativa VMware vCloud umožňuje propojení externí a interních cloudů a vytváření virtuálních privátních cloudů
Iniciativa VMware vCloud umožňuje propojení externích a interních cloudů a zaručuje vysokou pružnost virtuálních privátních cloudů. Technologie VMware vCloud umožňují poskytovatelům služeb stát se poskytovateli cloud computingu a nabízet firmám řadu IT služeb, které zajistí vyšší pružnost, efektivnost, odolnost a lepší řízení jejich virtuálních privátních cloudů. Společnost VMware v této oblasti spolupracuje s mnoha poskytovateli služeb včetně lídrů oboru, jako jsou společnosti SAVVIS, SunGard, Melbourne IT a Terremark. Tito poskytovatelé služeb nabízejí nebo v dohledné době začnou nabízet služby vCloud technologií s takovou úrovní bezpečnosti, služeb a kompatibility aplikací, jakou potřebují firmy, aby je mohly důvěryhodně propojit s jejich virtuálními privátními cloudy.

Společnost VMware na konferenci VMworld Europe 2009 demonstruje integraci technologie VMware Infrastructure Client s externím cloudem poskytovatelů služeb VMware vCloud. Tyto nové kapacity umožní využití externího cloudu poskytovatele služeb VMware vCloud prostřednictvím několika kliků myši a ve stejném řídícím rozhraní, jaké znají zákazníci z řízení jejich interního cloudu.

Podpora nových a stávajících aplikací ve virtuálním privátním cloudu
Virtuální privátní cloudy se vyznačují unikátní schopností provozovat stávající i nové aplikace bez přepisování jejich kódu nebo změně jejich architektury. Iniciativa vCloud umožňuje firmám hladce přejít se stávajícími aplikacemi, které běží v prostředí VMware, do prostředí interního nebo externího cloudu s vysokou dostupností, lepší úrovní řízení a zabezpečením, které přináší využití technologie VMware. Iniciativa VMware vCloud také umožňuje využívat v interních a externích cloudech nové aplikační platformy a získat přitom stejnou míru dostupnosti, úrovně řízení i bezpečnosti.

Aplikační rozhraní VMware vCloud umožňuje interoperabilitu mezi cloudy
Základním prvkem široké interoperability aplikací a poskytovatelů služeb technologie VMware vCloud je aplikační rozhraní VMware vCloud API, které umožňuje programový přístup ke skrytým zdrojůlm cloudu a podporuje poskytování služeb a aplikací, které rozšiřují možné využití virtuálních privátních cloudů. VMware vCloud API je nyní v režimu „private release“ vyvíjen společně s partnery společnosti VMware. Softwarové společnosti Engine Yard a IT Structures představí na konferenci VMworld Europe nové služby postavené na rozhraní VMware vCloud API, které dále rozšiřuje škálovatelnou a pružnou infrastrukturu pro Web 2.0 a množství firemních aplikací.

„Velmi rádi spolupracujeme se společností VMware na podpoře jejího rozhraní vCloud API pro naši úspěšnou cloudovou platformu Ruby on Rails," řekl technický ředitel firmy Engine Yard Tom Mornini. „Aplikační rozhraní vCloud API od špičkového partnera VMware umožní našim firemním zákazníkům mnohem pružněji využívat kapacity interních a externích cloudů.”

Společnost VMware klade velký důraz na interoperabilitu služeb cloud a spolupracuje s mnoha technologickými partnery na vývoji standardů cloud computingu. Společnost VMware, která je jedním z původních autorů standardu Open Virtualization Format (OVF) zveřejněného sdružením Distributed Management Task Force (DMTF), zveřejní návrh svého aplikačního rozhraní VMware vCloud API, aby zajistila stálou úroveň mobility, instalací, řízení a úrovně služeb u aplikací, které běží v interních nebo externích cloudech.

Klíčové projevy z hlavní části konference VMworld Europe 2009 můžete sledovat na adrese: http://www.vmwor­ldeurope.com/a­genda/keynotes/

O společnosti VMware
Společnost VMware (NYSE: VMW) je světovým lídrem v oblasti virtualizačních řešení od desktopů až po datová centra. Firmy všech velikostí spoléhají na společnost VMware při snižování investičních a provozních nákladů, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 1,9 miliardy USD v roce 2008, více než 130 tisíci zákazníků a 22 tisíci partnerů je VMware jednou z nejrychleji se rozvíjejících softwarových společností na světě. VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím majoritním vlastníkem je společnost EMC Corporation (NYSE: EMC). Další informace najdete na www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).