Hlavní navigace

VMware pomáhá zdravotnickým zařízením zlepšovat péči o pacienty

[Tisková zpráva] Infrastruktura VMware VDI slouží zdravotnímu personálu ke zpřístupnění dokumentace o pacientech přímo v místě poskytování zdravotní péče – s vyšší úrovní zabezpečení a za nižších nákladů.

Sdílet

PALO ALTO, Kalifornie, 12. února 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oblasti virtualizačního softwaru od stolních počítačů až po datová centra, pomáhá díky svému řešení pro virtualizaci desktopů poskytovatelům zdravotní péče v USA různých velikostí eliminovat řadu „bolavých míst“ běžných počítačů, které jsou spojeny s vysokými náklady na správu a nízkou úrovní zabezpečení dat. Produkt VMware VDI (Virtual Desktop Infrastructure) nyní používají celostátní zařízení, jako je například Kindred Healthcare či největší regionální zdravotnická zařízení typu Huntsville Hospital a Metropolitan Health, kterým přináší mobilitu a spolehlivost při přístupu ke zdravotní dokumentaci přímo v místě poskytování péče. Zaměstnanci datových center zase mohou efektivněji spravovat prostředky IT za dodržení přísných podmínek zabezpečení, požadovaných zákonnými předpisy a požadavky na ochranu soukromí pacientů.

Infrastruktura VMware VDI spojuje produkty VMware Infrastructure 3 a nový VMware Virtual Desktop Manager 2 do jediného snadno použitelného řešení virtualizace desktopu. Díky řešení od VMware mohou poskytovatelé zdravotní péče vyměnit tradiční stolní počítače za virtuální stroje běžící na centrálních serverech v datovém centru, čímž se zjednodušuje správa z pohledu pracovníků IT, ale současně také zvyšuje úroveň zabezpečení citlivých údajů. Ošetřovatelé pak přistupují ke své virtuální pracovní ploše vzdáleně z libovolného stolního PC, notebooku nebo tenkého klienta podle momentální situace. IT administrátoři mohou přidělovat oprávnění přístupu pouze k vybraným aplikacím a těm datům, která příslušný uživatel skutečně potřebuje; vlastní data pak nikdy nejsou uložena na fyzickém zařízení u uživatele, a tak jsou chráněna před ztrátou nebo odcizením. Vysoká úroveň kontroly nad daty je obzvláště důležitá ve zdravotnictví, kde zabezpečení dat a ochrana soukromí pacientů podléhají zákonu HIPAA (Zákon o přenositelnosti a zúčtovatelnosti zdravotního pojištění).

Ošetřovatelé v Kindred Healthcare jsou díky VMware mobilnější
Kindred Healthcare je největším poskytovatelem následné (neakutní) zdravotní péče v USA, s přibližně 230 sanatorii a 80 nemocnicemi pro dlouhodobé poskytování péče. Celkově spravuje více než 35 tisíc lůžek. V Kindred hledali lepší způsob, aby ošetřovatelé i lékaři mohli snadno přistupovat ke zdravotní dokumentaci pacientů, ovšem při splnění požadavků zákona HIPAA. V Kindred proto nasadili řešení VMware pro virtuální desktopy na bezdrátových tenkých klientech, instalovaných na pojízdných vozících. Ošetřovatelé díky tomu mohou okamžitě a bezpečně přistupovat ke zdravotní dokumentaci přímo u lůžka nemocného, zatímco pracovníci IT mohou centrálně spravovat veškeré opravy programů i jejich aktualizace, řídit přístup k citlivým údajům, a to při nižších nákladech na hardware a kvalitnější podpoře pro pacienty.

„Naši lékaři potřebují vyšší pružnost při práci s nemocnými, bez komplikací spojených s používáním nepraktických stolních PC,“ uvádí Rob Rhodes, technický poradce z Kindred Healthcare. „Naše řešení „Pracovní stanice na kolečkách“ s použitím VMware VDI na tenkých klientech se může používat na jediné nabití po celý den. Doktoři, sestry i lékaři na klinice jsou tak dokonale mobilní a mají trvalý přístup ke zdravotní dokumentaci pacientů i k údajům o poskytované pé­či.“

Nemocnice v Huntsville plní předpisy díky VMware
Podobný problém řešili i v alabamské nemocnici ve městě Huntsville, neziskovém zařízení s 900 lůžky. Huntsville coby rychle rostoucí organizace působící v oboru podléhajícím přísným předpisům hledala způsob, jak zjednodušit správu a zajistit plnění požadovaných předpisů týkajících se IT infrastruktury, současně s bezproblémovým zapojením komunity lékařů v okolní oblasti.

Nemocnice potřebovala nasadit na své síti novou a výkonnou aplikaci pro poskytování informací pro lékaře, ale současně i zajistit ochranu dat dle zákona HIPAA.

Díky virtualizaci výpočetního prostředí od VMware byla nemocnice schopna zvýšit svoji pružnost při zavádění desktopů, zabezpečit citlivé údaje pacientů a současně snížit náklady i složitost při správě pracovní plochy. Spojením tenkých klientů a blade serverů použitých pro přístup k centralizovaným virtuálním desktopům se v rámci celé nemocnice snížila spotřeba energie o 78 %, zlepšila se životnost hardwaru při snížení nákladů na údržbu, přičemž zaměstnanci nemocnice mohou po celou pracovní směnu používat tenké bezdrátové klienty na pojízdném vozíku, a to na jediné nabití. Nemocnice také může doktorům v blízkém okolí poskytovat přes internet dálkový přístup ke zdravotní dokumentaci pacientů prostřednictvím virtuální pracovní plochy VMware za použití webového prohlížeče, při zachování ochrany citlivých údajů.

„Díky virtuální pracovní ploše VMware jsou všechny citlivé údaje pacientů uloženy v datovém centru, nikoli na počítačích uživatelů, a tak snáze splňujeme předpisy zákona HIPAA,“ říká Tony Wilburn, network specialista z nemocnice v Huntsville. „Dále jsme byli schopni standardizovat nastavení pracovní plochy a centralizovat její správu, čímž poklesly náklady na podporu s menším počtem techniků nasazených na správu desktopů v nemocničním prostředí. Virtuální pracovní plochy VMware snižují náklady na údržbu i na hardware, protože kapacitu paměti a procesory lze posílit na serveru a poskytnutí pracovní plochy trvá necelých 15 minut.“

Metropolitan Health volí nejmodernější desktopy VMware
Metropolitan Health je nezávislý systém poskytování zdravotní péče pro 130 tisíc pacientů v okrscích Michigan's Kent, Ottawa a okolí. Když v Metropolitan Health plánovali přesun do nově postavené „nemocnice budoucnosti“ a procházeli nabídky možných náhrad pro své desktopy splňující požadavky příštího desetiletí, zvolili pro svoji síť nemocnic a více než desítku přidružených oblastních klinik virtuální pracovní plochy VMware. Virtuální pracovní plochy se používají pro mobilní pracovní stanice a zároveň slouží i jako robustní řešení zaručující nepřetržité poskytování služeb. Jedno datové centrum je umístěno v nemocnici a druhé ve vedlejší ústředně, a tak má Metropolitan Health jistotu, že pokud jedno centrum selže, je tu záložní řešení. Klíčové lékařské aplikace jsou pak lékařům i sestrám nepřetržitě k dispozici. Vlastní relace osobních počítačů jsou spuštěny na serverech VMware ESX v příslušném datovém centru, kde jsou citlivé údaje pacientů zabezpečeny a Metropolitan Health může mnohem snáze splnit přísné požadavky zákona HIPAA.

„Všichni naši uživatelé používají virtuální pracovní plochy VMware, od doktorů po sestry; přistupují ke zdravotní dokumentaci z pracovních stanic, které zde plní roli tenkých klientů. Technici si mohou zobrazovat rentgenové snímky a specialisté pak přistupují ke kterékoli z více než 450 aplikací,“ uvádí Chris House, senior network analytik z Metropolitan Health. „Řešení virtuální pracovní plochy od VMware zjednodušilo našim zaměstnancům nasazování a správu desktopů a jsme si jisti, že je to robustní strategie, která vydrží delší dobu a zaručí bezpečnost citlivých údajů našich pacientů.“

Analytici ze společnosti IDC odhadují, že celkový trh s produkty a službami VDI (Virtual Desktop Infrastructure) přesáhne do roku 2011 hranici 1 miliardy USD. „Virtuální desktopy pomáhají firmám ze všech oborů zlepšit efektivitu správy, zvýšit úroveň zabezpečení dat i produktivitu práce, přičemž většina uživatelů nemusí své zvyky při práci s počítačem nijak měnit,“ vysvětluje Michael Rose z IDC. „V případě zdravotnických organizací, kde na dostupnosti informací mnohdy závisejí životy, jsou virtuální pracovní plochy nadějnou komponentou všech moderních nemocnic zítřka.“

„Virtuální pracovní plocha VMware dává poskytovatelům zdravotní péče pružnost i kontrolu nad virtualizovaným datovým centrem, přičemž koncoví uživatelé mohou pracovat v prostředí, které se od jejich běžné pracovní plochy prakticky v ničem neliší,“ tvrdí Jeff Jennings, viceprezident společnosti VMware zodpovědný za desktopová řešení. „Řešení VMware pro virtualizaci pracovní plochy pomáhají nemocnicím všech velikostí spravovat a podporovat pružné potřeby zaměstnanců, při současném zvýšení úrovně zabezpečení a kontroly nad těmito prostředky i citlivými údaji pacientů. Tato zdravotnická zařízení se připojují k desítkám tisíc podniků po celém světě, které již řešení pro virtualizaci pracovní plochy ve své organizaci nasadily.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).