Hlavní navigace

VMware posiluje strategii cloudové aplikační platformy, představuje nový produkt na podporu vize IT jako služba

[Tisková zpráva] Partnerství s globálním poskytovatelem služeb CSC zajistí hostovanou infrastrukturu vFabric pro aplikace Java Spring. VMware vFabric GemFire 6.5 vylepšuje moderní datový model pro cloudové aplikace.

Sdílet

Kodaň/Praha, 12. října 2010 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, dnes na VMworld Europe 2010 pokračuje v rozšiřování své strategie moderní cloudové aplikační platformy a zveřejnila detaily o novém produktu a partnerství, které pomůžou podnikům reagovat na konkrétní požadavky moderních aplikací.

Tato rozšiřující se strategie podporuje celkovou vizi společnosti VMware IT jako služba, která byla představena na VMworld 2010 v San Franciscu. V rámci vize IT jako služba se přesouvá orientace IT na obchodní činnosti, přičemž je kladen důraz na výsledky, jako je provozní efektivita, konkurenceschopnost a rychlá reakce. To znamená, že místo generování služeb se IT soustředí na optimalizaci výroby a spotřeby těchto služeb způsoby, které odpovídají obchodním požadavkům. Díky této vizi se mění role IT z nákladového střediska na centrum strategické hodnoty.

„Principy, které určovaly současné nejnáročnější aplikace spotřebitelů, jako je vestavěná škálovatelnost, nové datové modely a distribuované infrastruktury, výrazně ovlivňují tvorbu nových aplikací, jež slouží podnikům,“ řekl Rod Johnson, senior viceprezident společnosti VMware pro cloudovou aplikační platformu. „Tyto moderní aplikace musí podporovat dynamickou interakci uživatelů, přístup k datům s minimálním zpožděním a virtuální infrastrukturu a zároveň musí plnit požadavky podniku na bezpečnost a shodu. VMware vFabric™ je platforma, která umožňuje vývojářům vytvářet a provozovat moderní cloudové aplikace s maximální výkonností, kvalitou služeb a využitím zdrojů.“

Cloudová aplikační platforma VMware vFabric™, která byla představena na VMworld v srpnu 2010 v San Franciscu, je jedinečným způsobem optimalizována pro stále dynamičtější architektury technologie cloud computing. VMware vFabric představuje spojení předního vývojářského rámce Spring Java s platformovými službami včetně odlehčeného aplikačního serveru, globální správy dat, zasílání zpráv s podporou technologie cloud, dynamického vyrovnávání zátěže a řízení výkonnosti aplikací. Aplikace vytvořené pomocí VMware vFabric vykazují výkonnost a přenositelnost napříč heterogenními cloudovými prostředími. Společnost VMware dnes činí další krok vpřed v rámci této strategie a představuje následující novinky:

Nové partnerství se společností CSC, která poskytne hostovanou infrastrukturu
vFabric pro kritické podnikové aplikace – společnost CSC dnes oznámila, že bude poskytovat hostovanou globální službu VMware vFabric, která umožní firmám nasazovat moderní Java aplikace v bezpečném cloudovém prostředí podnikové úrovně. Tato dohoda stanovuje, že standardním rámcem pro Java aplikace ve společnosti CSC bude Spring, a zajišťuje, že CSC bude v rámci spolupráce se svojí globální zákaznickou základnou pro transformaci minulých podnikových aplikací na cloudové prostředí využívat standardizovaný přístup. CSC umožní nasazení aplikací Spring na vyhrazené platformě vFabric, přičemž pro sledování a řízení výkonnosti těchto Spring aplikací využije nástroj VMware vFabric Hyperic.

„Díky základním principům produktivity a přenositelnosti aplikací zavládla ve vývojářské obci široká shoda ohledně rámce Spring pro vývoj Java aplikací,” řekl Siki Giunta, viceprezident společnosti CSC pro cloud computing a hostované služby. „Když společnosti přesouvají své obchodní procesy do cloudového prostředí, musí nejprve určit, které aplikace budou převedeny. Aby firmy mohly odpovídajícím způsobem těžit z přínosů tohoto nového přístupu, potřebují jednoduchou, bezpečnou a řízenou infrastrukturu, na které tyto aplikace poběží. Naším cílem je tuto mezeru vyplnit a poskytnout organizacím jasnou cloudovou destinaci pro jejich Spring aplikace.“

Nový VMware vFabric GemFire 6.5 vylepšuje nový datový model pro cloudové aplikace
Společnost VMware dnes oznámila zahájení prodeje datové infrastruktury VMware vFabric GemFire 6.5, která umožňuje vývojářům rychleji vytvářet aplikace, jež využívají datový model GemFire. Tato výkonná datová infrastruktura se zároveň rozšiřuje i na širší skupinu podnikových aplikací a možností využití. VMware vFabric GemFire byla původně navržena pro nejnáročnější prostředí s vysokými datovými požadavky včetně komplexních finančních služeb a federálních systémů. Prostřednictvím VMware vFabric GemFire 6.5 rozšiřuje společnost VMware poprvé tento sofistikovaný model řízení distribuovaných dat na běžné podnikové aplikace, díky čemuž mohou společnosti efektivněji vytvářet a nasazovat cloudové aplikace s dynamickou škálovatelností a vysoce výkonným datovým přístupem. Díky integraci s rámcem Java Spring mohou vývojáři rychle vytvářet aplikace, které využívají správu distribuovaných dat GemFire. Tato integrace velmi zjednodušuje programování aplikací, jež využívají moderní architektury, které jsou v cloudových prostředích stále běžnější.

Díky dalšímu zvýšení výkonnosti v rámci VMware vFabric GemFire 6.5 je možné dosáhnout rychlejší propustnosti dat prostřednictvím souběžných transakcí prováděných napříč datovou texturou i perzistenci databázového typu, což vede k vyšší výkonnosti a spolehlivost dat v paměti. Nové možnosti balení umožní podnikům lépe sladit sortiment funkcí s konkrétními potřebami svých podnikových aplikací a zároveň společně s nárůstem aplikací zvyšovat výkonnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).