Hlavní navigace

VMware posiluje strategii práce koncových uživatelů s IT, představuje nové produkty a partnerství na podporu vize IT jako služba

[Tisková zpráva] Společnosti Siemens a VMware podepsaly desktopovou dohodu o nabídce služby postavené na VMware View 4.5. VMware View 4.5 dramaticky snižuje pořizovací náklady datacenter pro virtuální desktopy – poprvé pod 300 USD. Nový Zimbra Desktop 2.0 poskytuje offline přístup k Zimbra Collaboration Suite a integruje nové sociální nástroje.

Sdílet

Kodaň/Praha, 14. října 2010 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, dnes na VMworld 2010 Europe představila nové produkty a partnerství, které pomáhají organizacím přebudovat svá dřívější desktopová počítačová prostředí na modernější uživatelsky orientovaný model poskytování aplikací a dat, čímž posouvá svoji vizi budoucnosti práce koncových uživatelů s výpočetní technikou dále vpřed.

Vize IT jako služba společnosti VMware, která byla představena na VMworld 2010 v San Franciscu, je posunem orientace IT na obchodní činnosti, přičemž je kladen důraz na výsledky, jako je provozní efektivita, konkurenceschopnost a rychlá reakce. To znamená, že místo generování služeb se IT soustředí na optimalizaci výroby a spotřeby těchto služeb způsoby, které odpovídají obchodním požadavkům. Díky této vizi se mění role IT z nákladového střediska na centrum strategické hodnoty.

„Práce na desktopu se rychle přesouvá do světa, který se orientuje na připojení koncových uživatelů ke kritickým datům a aplikacím, jež potřebují, přes jakékoliv zařízení na okraji cloudu,” řekl Vittorio Viarengo, viceprezident společnosti VMware pro produkty pro práci koncových uživatelů s výpočetní technikou. „Firmy v současnosti hledají cestu, jak se posunout vpřed a přejít z architektury orientované na osobní počítače staré několik desetiletí na model, který uživatelům umožňuje dosahovat vyšší produktivitu a zároveň efektivně řídit rostoucí portfolio zařízení, dat a aplikací. Společnost VMware má jedinečné postavení k tomu, aby pomohla firmám odblokovat hodnotu jejich stávajících investic na straně koncových uživatelů a zároveň vytvořila pružnější a výkonnější model, který by plnil potřeby koncových uživatelů a firem po další desítky let.”

Evoluční přístup k práci koncových uživatelů s výpočetní technikou
Strategie společnosti VMware pro práci koncových uživatelů s výpočetní technikou poskytuje podnikům řešení jak přeměnit svá prostředí orientovaná na osobní počítače na modernější architekturu, která využívá technologii cloud computingu a tak koncovým uživatelům poskytuje aplikace a data, kdykoliv a odkudkoliv je potřebují. Produkty VMware View™ 4.5, VMware ThinApp™ 4.6, VMware vShield™ Endpoint, Zimbra™ Appliance a VMware’s Desktop Infrastructure Service, které byly představeny v srpnu 2010 v San Franciscu na VMworld, tvoří základ nového přístupu ke dvěma zásadním výzvám klientské práce s výpočetní technikou – zajištění bezpečného datového přístupu stále mobilnějším pracovníkům a zvládnutí rozbujelé rozmanitosti dat, aplikací a klientských zařízení potřebných k fungování jejich podnikání.

V srpnu společnost VMware rovněž předvedla ukázku služby Project Horizon, cloudové služby pro správu, která bezpečně rozšiřuje identity do cloudu a poskytuje tak nové metody zajištění a správy aplikací a dat postavené na uživateli a ne na zařízení či podkladovém operačním systému.

Společnost VMware dnes na tomto modelu staví a představuje následující novinky:

Siemens si vybírá VMware View 4.5 pro poskytování hostované virtuální desktopové služby
Společnosti Siemens IT Solutions and Services a VMware oznámily, že uzavřely dohodu o společném vývoji, prodeji a nasazení nových hostovaných virtuálních desktopových služeb postavených na VMware View 4.5.

VMware View 4.5 představuje úplné virtuální desktopové řešení, díky kterému mohou podniky získat vyšší bezpečnost, snížit své provozní náklady a zjednodušit správu a řízení desktopů. Toho lze dosáhnout pomocí moderní architektury pro práci koncových uživatelů s výpočetní technikou, která je centrálně hostovaná a řízená, i přesto, že uživatelé mají tuto architekturu k dispozici napříč nejširším spektrem zařízení. Společnost Siemens, která je předním poskytovatelem řízených klientských infrastruktur na světě, využije k vytvoření hostovaného desktopového prostředí VMware View™ 4.5 a umožní tak svým firemním IT zákazníkům poskytovat bezpečný přístup k podnikovým desktopům v reálném čase z jakéhokoliv zařízení při současném výrazném snížení stávajících nákladů na řízení desktopů.

„Siemens IT Solutions and Services hodlá firmám všech velikostí poskytovat špičkové hostované virtuální desktopové služby s využitím VMware View 4.5,” uvedl Ralf Eichler, viceprezident společnosti Siemens IT Solutions and Services pro portfolio a inovace. „Díky naší dohodě s VMware naše hostované virtuální desktopy zajistí uživatelům přesvědčivější zážitky než tradiční desktopy, přičemž našim zákazníkům umožní rychle nasazovat, řídit a zabezpečit rozsáhlé desktopové infrastruktury během minut. Snad nejpřesvědčivější výhodou pro naše zákazníky bude snížení investičních a provozních nákladů souvisejících s rozsáhlými klientskými infrastrukturami.”

VMware View 4.5 snižuje pořizovací náklady – první virtuální desktopy za méně než 300 USD
Jak již bylo uvedeno v souhrnu referenční architektury, který byl představen na VMworld 2010 v San Franciscu, společnost VMware pokračuje v přepisování ekonomiky zavádění virtuální desktopové infrastruktury díky vylepšení vícestupňového skladování, které je součástí VMware View 4.5, a širokému ekosystému infrastrukturních partnerů. Často se uvádí, že brzdou nasazení virtuálních desktopů jsou právě pořizovací náklady. Studie objednaná společností VMware a vypracovaná agenturou Enterprises Management Associates však potvrdila, že podniky, které využívají stávající klientská zařízení, mohou v současnosti zavést bezpečné, flexibilní a vysoce reagující virtuální desktopy při ceně za infrastrukturu datacenter nižší než 242 USD na uživatele, což je o 60 % méně než dříve zkoumané architektury.

Úplná referenční architektura, která je v současnosti k dispozici, zahrnuje podrobnou validaci pro nasazení na 1000 desktopů. Stáhněte si referenční architekturu nazvanou VMware Reference Architecture for Stateless Virtual Desktops with VMware View 4.5.

Zimbra Desktop 2.0 vylepšuje zážitek koncových uživatelů o offline přístup
Řešení Zimbra Desktop 2.0, které je nyní v prodeji, rozšiřuje spolupráci postavenou na modelu software jako služba (Software as a Service – SaaS) na desktopy, přičemž koncoví uživatelé se mohou těšit ze zážitků napříč celou řadou různých platforem. Zimbra Desktop 2.0 poskytuje uživatelům sady Zimbra Collaboration Suite uživatelsky upravitelný offline přístup k jejich e-mailům, kontaktům, kalendáři a funkcím pro správu dokumentů na jednom centrálním místě. Zimbra Desktop 2.0 navíc konzistentně funguje napříč všemi platformami (Windows, Mac a Linux) a poskytuje sjednocené offline řešení pro firmy s více operačními systémy koncových uživatelů.

Desktop 2.0 navíc přináší do aplikací SaaS i novou úroveň ovladatelnosti a integrace tím, že umožňuje uživatelům a administrátorům stahovat Zimlety přímo na jejich desktopové klienty. Zimlety hladce integrují spolupráci řešení Zimbra s datovými zdroji SaaS třetích stran a vytvářejí tak nová kombinovaná uživatelská rozhraní v rámci uživatelského e-mailového a pracovního prostředí.

Nový Social Zimlet v produktu Desktop 2.0 kombinuje aktualizace z Twitteru, Facebooku, Diggu a dalších sociálních sítí. Díky více než 100 Zimletům, které jsou v současnosti k dispozici, je tak možné do desktopového klienta snadno přidávat funkce, jako jsou překládání, CRM, fotografie, mapy a online správa jednání. Další informace o Zimbra Desktop 2.0 společnosti VMware naleznete na adrese http://www.vmwa­re.com/files/pdf/vmwor­ld/vmware-zimbra-desktop2.0-en.pdf.

O VMworld 2010 Europe
VMworld 2010 Europe rozvíjí téma „Virtuální cesty, skutečné cloudy” představené v srpnu na VMworld 2010 v San Franciscu. V rámci této evropské události bude probíhat více než 115 akcí společnosti VMware a jejích partnerů a zákazníků z tohoto ekosystému, kteří jsou na čele inovace v oblasti virtualizace a technologie cloud computing. Tuto konferenci podporuje více než 113 sponzorů a vystavovatelů včetně globálních diamantových sponzorů Cisco, Dell, EMC a NetApp; globálních platinových sponzorů HP a Intel; a platinových sponzorů CA Technologies, Fujitsu, IBM, Mitel, Symantec, VCE a Wyse. Hlavní prezentaci v úterý 12. října v 9:00 přednesl prezident a CEO společnosti VMware Paul Maritz a CTO a senior viceprezident pro výzkum a vývoj Steve Herrod. Uložená verze prezentace je k dispozici na http://www.vmwa­re.com/go/vmwor­ld-generalsession.

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 170 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).