Hlavní navigace

VMware představuje vylepšenou nabídku virtualizace pro malé a středně velké firmy

[Tisková zpráva] VMware vSphere 4.1 poskytuje nejmodernější řešení virtualizace pro malé a středně velké firmy za 83 USD na procesor, což jim umožní dosáhnout vyšší výkonnosti infrastruktury při zachování obchodní kontinuity

Sdílet

Praha, 14. července 2010 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu přes datacentra až po technologii cloud, představila nová řešení VMware vSphere™ 4.1 pro malé a středně velké firmy (SMB), jejichž ceny začínají na 83 USD na procesor. Platforma společnosti VMware, která je držitelem řady ocenění, nabízí malým a středně velkým firmám nejmodernější funkce pro virtualizovaná prostředí, které lze rychle nasadit za velmi dostupných cenových podmínek.

Společnost VMware rovněž oznámila dostupnost řešení VMware vSphere 4.1, které obsahuje zásadní vylepšení výkonnosti a efektivity pro virtualizovaná prostředí a prostředí technologie cloud.

Podle nezávislého průzkumu mezi malými a středně velkými firmami v Severní Americe a Evropě, který provedla agentura Forrester Research, Inc. mezi těmi, kteří ve svých firmách rozhodují o virtualizaci serverů x86, používá 74 % dotazovaných firem pro své virtualizované prostředí technologie VMware. Stejný průzkum konstatuje, že „podle 60 % malých a středně velkých firem má standardizace virtualizace pro servery, obnovení po havárii, zajištění obchodní kontinuity a konsolidaci infrastruktury vysokou či dokonce kritickou prioritu.“1

Malé a středně velké firmy představují nejrychleji rostoucí segment zákaznické základny společnosti VMware. Jenom v posledních dvou letech došlo k trojnásobnému nárůstu počtu zákazníků společnosti VMware v segmentu SMB a to díky tomu, že společnost VMware nabídla řešení a služby zaměřené právě na tento trh. VMware vSphere představuje nejucelenější virtualizační nabídku pro firmy všech velikostí. Aktuální rozšíření portfolia řešení pro SMB společnosti VMware poskytuje nejmodernější virtualizační schopnosti nejširšímu spektru zákazníků.

„Díky vysoké dostupnosti, toleranci chyb a obnově dat společnosti VMware jsme klidní, neboť víme, že naše kritické aplikace a data jsou chráněny a vždy na vyžádání k dispozici i při poruše hardware,” řekl Max Herring, senior systémový administrátor společnosti Campbell Clinic. „Pomocí VMware vSphere™ můžeme snadno vytvořit prostředí s kvalitní obnovou po havárii za cenových podmínek, které si můžeme dovolit.”

„Před malými a středně velkými firmami leží stejné výzvy jako v případě velkých podniků,” řekl Bogomil Balkansky, vicepresident pro produktový marketing platformy pro virtualizaci a technologii cloud společnosti VMware. „Aby firmy tyto výzvy zvládly, potřebují novátorské technologie, které poskytují služby typu cloud, jako je vysoká dostupnost, účinná obnova po havárii a jednodušší řízení. Avšak narozdíl od velkých podniků jsou SMB zatíženy menší zděděnou strukturou a organizační komplexitou, díky čemuž mohou rychleji přecházet na nové technologie a tak rychle z těchto změn výrazně těžit. Spojením více než desetiletí prokázaných odborných znalostí v oblasti virtualizace s cenovými podmínkami a balíčky, jež jsou vhodné pro SMB, nabízí VMware jedinečnou sadu řešení, která pomáhá SMB urychlit jejich cestu k tomu, aby IT bylo službou, a poskytuje funkcionalitu podnikové úrovně při zachování škálovatelnosti, kterou SMB na podporu rostoucí firmy potřebují.”

Oceněná virtualizace pro malé a středně velké firmy
Uvedením VMware vSphere 4.1 na trh rozšířila společnost VMware své virtualizační portfolio pro SMB a tak tomuto segmentu trhu poskytla nové schopnosti za nových cenových podmínek:

  • Součástí verzí VMware vSphere 4.1 Essentials Plus a Standard je nyní VMware vMotion. VMware vMotion™ poskytuje nejmodernější funkci migrace za provozu, čímž umožňuje zákazníkům provádět rychlou migraci virtuálních strojů napříč hardwarovými prostředími bez přerušení obchodních operací. Migrace za provozu umožňuje zákazníkům přesouváním pracovní zátěže do optimálního prostředí účinně konsolidovat fyzické systémy a využívat společné zdroje. Řešení vMotion využívá více než 70 % zákazníků VMware vSphere. Společnost VMware poprvé nabízí tuto službu i jako součást verzí VMware vSphere Essentials Plus a Standard určených pro zákazníky z řad SMB. V řešení vSphere 4.1 je funkce vMotion dále posílena tak, aby zajišťovala pětkrát rychlejší migraci při podpoře až osmi simultánních migrací.
  • Nová nižší cena VMware vSphere 4.1 Essentials. Tato nejoblíbenější sada VMware vSphere pro firmy s méně než třiceti aplikacemi nabízí řešení typu vše v jednom pro malé firmy za 495 USD pro šest procesorů, tj. cca 83 USD na procesor.
  • ESXi je i po změně názvu na VMware vSphere Hypervisor k dispozici bezplatně. VMware vSphere Hypervisor (dříve ESXi verze pro jeden server) poskytuje bezplatně prokázané základy virtualizační technologie společnosti VMware zákazníkům všech velikostí. VMware vSphere Hypervisor , který je složen ze stejné základní architektury jako celé portfolio produktů VMware vSphere, umožňuje zákazníkům rychle zavádět produkční virtualizovaná prostředí a tak těžit z konsolidace serverů, úspor nákladů, nižší spotřeby elektřiny a nižších požadavků na chlazení. VMware vSphere Hypervisor se rychle zavedl na trhu a prokázal, že je na něm možné provozovat i ty z hlediska zdrojů nejnáročnější aplikace s nejvyšší výkonností. Toto bezplatné řešení poskytuje platformu, jejíž zavedení je rychlé a která umožňuje začít s virtualizací napříč celou společností.

„VMware vSphere™ Essentials Plus je jediným stávajícím produktem, který nabízí vysokou efektivitu nákladově efektivním způsobem,” řekl Keith Vincik, správce IT serverů z Central Community College. „Je to úžasné, že se zde konečně objevilo řešení pro virtualizaci pro nás malé hráče a ne pouze velké podniky, které disponuje vysokou dostupností.”

Nejširší systém virtualizačních partnerů
VMware má v tomto odvětví nejširší a nejrobustnější partnerský systém, který zahrnuje více než 25 000 partnerů v oblasti technologie, distribučních kanálů a služeb. Tento rozsáhlý ekosystém poskytuje zákazníkům z řad SMB a vzdálených poboček široké spektrum serverů, skladovacích zařízení, síťových technologií a aplikací, které lze provozovat s VMware vSphere 4.1 a které mají plnou odporu každého prodejce. Navíc partneři VMware vCloud™, jako je BlueLock a SunGard, poskytují SMB řešení k zajištění obchodní kontinuity a obnovy po havárii, která přímo využívají výhod služeb Cloud Computing.

Cena a dostupnost
VMware vSphere 4.1 je v současnosti k dispozici za cenu začínající na 495 USD pro šest procesorů, tj. cca 83 USD na procesor. Více informací o verzích a cenách VMware vSphere 4.1.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).