Hlavní navigace

VMware přichází s vCenter Operations, novým operačním modelem pro prostředí cloudu

[Tisková zpráva] VMware sjednocuje výkon, kapacitu a analytickou konfiguraci do společné efektivní správy inteligentní virtuální infrastruktury

Sdílet

Praha, 8. března 2011 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, dnes představila strategii a nové řešení pro zjednodušení a automatizaci způsobu, jakým IT oddělení spravují služby jak v dynamickém virtuálním prostředí, tak v prostředí cloudu. VMware vCenterTM Operations pomáhá zákazníkům přeměnit operace IT tak, aby dosáhly agility a ekonomičnosti cloud computingu.

Cloud computing představuje zásadně rozdíl­ný přístup k IT, u kterého jsou zdroje shromážděny napříč nejrůznějšími zdroji, zajištění a kapacita jsou vysoce dynamické a nastavení je značně flexibilní. Tradiční nástroje správy a postupy, které byly vytvořeny k ovládání samostatných procesů napříč statickými výpočetními zdroji, totiž nemohou držet krok a rychlost s novým inteligentním virtuálním prostředím.

„Pro organizace, které využívají nové příležitosti, může přechod ke cloud computingu způsobit průlom ve vnímání tradičního modelu správy IT,“ říká Cameron Haight, viceprezident výzkumu, Gartner. „Desetiletí investic do komplexní infrastruktury, postupů a správy nástrojů přispělo k navýšení nákladů na provoz IT, jeho správu a další služby s ním spojené. Cloud computing, či přesněji samotný model provozu cloudu, představuje pro firemní IT skutečnou příležitost k překonání obtíží, které snižovaly celkovou efektivitu IT a jeho agilitu. Ale abychom toto zvládli, potřebujeme kompletně přehodnotit tradiční rozvážný přístup ke správě IT ve vztahu k novému a rozvíjejícímu se prostředí cloudu.“

VMware vSphere® pomohl tisícům firem k přeměně jejich datacenter a ke zjednodušení správy funkcí v mnoha klíčových systémech jejich zabudováním do virtualizační platformy. Mezi takto převedené funkce patří například alokace zdrojů a vyrovnání rovnováhy výkonu. Strategií VMware v oblasti řízení je další zjednodušování IT, a to především pomocí sjednocení výkonu, kapacity a konfigurace správy a využití analýz k tomu, aby zákazníkům pomohly získat určitý stupeň automatizace, která je ke správě prostředí cloudu potřeba.

„Správa IT se rapidně mění spolu s tím, jak firmy rozšiřují svou virtuální infrastrukturu, aby dosáhly vyšší efektivity a byly schopnější reagovat na nejrůznější podněty,“ říká Ramin Sayar, viceprezident produktové strategie pro řízení firem, VMware. „Stále více našich zákazníků si uvědomuje, že dřívější model správy IT má dnes problém udržet krok s  poptávkou firemního prostředí. Věříme, že vCenter Operations pomůže našim zákazníkům zmodernizovat jejich správu a udělat další krok na cestě k jednoduššímu a flexibilnějšímu přístupu k IT.“ 

Nový  přístup ke správě IT

Řešení vCenter Operations bude velice úzce propojeno s VMware vSphere. Bude schopno porozumět pokročilé infrastruktuře správy funkcí a sesbírá data ze základních fyzických částí systému (serverů, úložišť, sítě) stejně jako z dalších nástrojů správy v rámci společnosti. Poté v reálném čase zanalyzuje milióny dat, které tento systém vytváří, tak, aby se dostalo k těm podstatným informacím a následně je mohlo jasně odprezentovat v jednoduché a přehledné podobě. Tak budou mít týmy zabývající se infrastrukturou a provozem dostatek informací. Ty potřebují k rychlému rozhodování k tomu, aby mohly:

 • Proaktivně zajistit příslušnou úroveň služeb v dynamickém prostředí cloudu

  Panel informující  o výkonu ve skutečném čase s patentovanou analýzou a velice silnou vizualizací ideálního prostředí umožní IT proaktivně a přesně označit problémy s výkonem a případné riziko ještě před tím, než k problémům dojde a ovlivní SLA.

 • Dostat se rychleji k příčině problému výkonu

  Kombinace patentované analýzy a znalosti infrastruktury umožňuje vCenter Operations určit přesněji a rychleji příznaky tak, že týmy zabývající se infrastrukturou a provozem se snadněji dostanou ke zdrojům problému s výkonem. Díky možnosti přístupu s vyšším stupněm spolupráce může vCenter Operations urychlit řešení problému a změnit správu cyklů a snížit manuální úsilí o 40 procent.

 • Optimalizovat nasazení služby v reálném čase tak, aby zajistily samostatnou obsluhu

  vCenter Operations poskytne v reálném čase analýzu výkonu a kapacity tak, aby pomohl jednotlivým týmům provádět rychlá a kvalifikovaná rozhodnutí týkající se nasazení a umístění. Tato vlastnost bude zásadní pro rychlé a spolehlivé zajištění služeb v samoobslužných prostředích.

 • Zachovat soulad tváří v tvář neustálým změnám

  Automatické  analýzy zajištění a nastavení umožní optimální konfiguraci automatickou detekcí změn a možností jejich úprav tak, aby bylo IT oddělení umožněno zajistit průběžný soulad s provozními vzorovými případy a činností nebo regulačními požadavky.

„Cloud computing pro nás znamená dynamický zdroj, který si můžeme poskytnout sami, a vCenter Operations je vytvořeno právě k podpoře tohoto typu prostředí,“ říká Brian Alexander, systémový architekt pro informační technologie, Mentor Graphics Corporation. „vCenter Operations odlišují dvě věci: zapojení do vSphere, které mu dodává širší pochopení systému – úložiště, sítě, výkonu virtuálních strojů – a analýzy, které přeměňují nahromaděná data do podstatných informací.“

xxx 
 

O VMware  

Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2,9 miliardy USD v roce 2010, více než 250 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).