Hlavní navigace

VMware provádí akvizice společností Integrien a TriCipher

[Tisková zpráva] Společnost oznámila akvizice v průběhu prezentace, ve které byla představena vize „IT jako služba“; Portfolio vCenter Management se rozšiřuje o nové technologie, které umožňují efektivnější provisioning aplikací SaaS pro práci koncových uživatelů s IT.

Sdílet

San Francisco/Praha, 6. září, 2010 — Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, oznámila na konferenci VMworld 2010, že s konečnou plaností uzavřela smlouvy na akvizici společností Integrien, lídra v oblasti software pro analýzu výkonnosti aplikací a infrastruktury v reálném čase, a TriCipher, lídra v oblasti bezpečné správy přístupu a federované podnikové správy identit pro aplikace typu Software as a Service (SaaS) provozované na technologii cloudů.

Integrien: Jednodušší řízení výkonnosti a vyšší provozní efektivita
„IT organizace jsou v současnosti pod tlakem, aby zvyšovaly svoji úroveň kvality služeb a vytvářely infrastrukturu a aplikace příští generace pro technologii cloudů s využitím zdrojů, které mají v současnosti k dispozici,” řekl Boaz Chalamish, viceprezident a generální manažer společnosti VMware pro produkty pro management. „Dynamická povaha moderních infrastruktur a cloudových prostředí vyžaduje nové paradigma řízení a správy. Společnost VMware má jedinečné postavení k tomu, aby stavěla na základech virtualizace a zásadně zlepšila způsob, jakým organizace řídí své IT služby.”

Patentované řešení analýzy výkonnosti v reálném čase společnosti Integrien pomáhá zákazníkům zjednodušovat komplexnost řízení výkonnosti aplikací a infrastruktury tím, že převádí data ze stávajících nástrojů pro management na informace, na jejichž základě lze jednat. Společně s produkty pro řízení VMware vCenter umožňují funkce Integrien zákazníkům VMware získat takovou úroveň automatizace a kontroly, která je potřebná pro virtualizované a cloudové infrastruktury.

„Společnost VMware razila cestu transformace IT infrastruktury, díky níž se prostřednictvím virtualizace snižuje její složitost,” řekl Dale Quayle, prezident a CEO společnosti Integrien. „Společnost VMware je nejlépe připravená k tomu, aby předefinovala oblast IT managementu v tomto novém světě. Jsme rádi, že jsme se připojili ke společnosti VMware a vizi řízení, která může zajistit hodnotné přínosy zákazníkům i zaměstnancům.”

TriCipher: Přemostění bezpečnosti hybridních cloudů, lepší provisioning koncových uživatelů a vyšší bezpečnost aplikací SaaS

Společně s vývojem a přechodem zákazníků na technologii hybridních cloudů složených z aplikací vlastněných zákazníkem a aplikací SaaS jsou k zajištění pohodlného přístupu koncových zákazníků k aplikacím a bezpečnostní kontroly IT potřeba cloudy na interních a externích infrastrukturách, technologie pro sjednocenou správu identit a řízení autentikace a přístupu k SaaS. Funkce společnosti TriCipher zajistí podporu celé řady iniciativ VMware včetně bezpečnosti postavené na identitách, integrace hybridních cloudů a řízeného přístupu k aplikacím SaaS z jakéhokoliv zařízení a kdykoliv a odkudkoliv dle potřeb uživatelů.

„Zákazníci stále častěji hledají způsoby, jek těžit z flexibility a nových služeb veřejných cloudů, a chtějí rozšířit bezpečnost a kontrolu nad jejich soukromými cloudy i na toto nové prostředí,” řekl Brian Byun, viceprezident a generální manažer společnosti VMware pro cloudové služby a aplikace. „TriCipher přináší do společnosti VMware důležité technologie pro autentikaci a správu identit, které zkrátí dobu potřebnou k uvedení nových řešení pro integraci hybridních cloudů a práci koncových uživatelů s IT na trh.”

„Společnost TriCipher je průkopníkem v oblasti správy identit a přístupu ve formě služby, který zajišťuje bezpečnou autentifikaci a hladký přístup k více než 3000 veřejných a soukromých webových aplikací a aplikací SaaS prostřednictvím jediného přihlášení,” řekl John De Santis, předseda představenstva a CEO společnosti TriCipher. „Jsme rádi, že se stáváme součástí rodiny VMware, kde budeme dále stavět na naší základové technologii, abychom naplnili vizi společnosti VMware pro technologii cloud a práci koncových uživatelů s IT.”

Očekává se, že obě akvizice budou uzavřeny ve třetím kalendářním čtvrtletí roku 2010. Finanční podrobnosti o transakci nebyly zveřejněny. Společnost VMware neočekává, že by transakce měly podstatný dopad na její dříve očekávané výsledky pro rok 2010.

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 170 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.