Hlavní navigace

VMware Site Recovery Manager zjednodušuje a automatizuje proces obnovy po katastrofě

[Tisková zpráva] Nové produkty pro správu a automatizaci činí proces disaster recovery cenově příznivějším pro každou aplikaci; je silně podporován ze strany partnerského paměťového ekosystému

Sdílet

PALO ALTO, Kalifornie, 15. května 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, oznamuje, že VMware Site Recovery Manager, nový průkopnický produkt pro správu a automatizaci procesu pro obnovu po katastrofě, je nyní připraven k prvním objednávkám. VMware Site Recovery Manager, který je součástí souboru produktů firmy VMware pro správu a automatizaci datacentra, umožňuje virtualizaci za účelem zjednodušení plynulého obchodního plánování a testování a snižuje rizika a složitost procesu obnovy po katastrofě (disaster recovery). VMware Site Recovery Manager se na trhu objeví do 30 dnů.

Tradiční plány na obnovu s sebou firmám přinášejí citelná rizika spočívající ve velkých prostojích, neboť jejich zavedení je pracné, údržba časově náročná a testování velmi obtížné. V důsledku toho lze odpovídajícím způsobem chránit pouze část důležitých systémů. Například v rámci běžných plánů na disaster recovery pro datacentra je zapotřebí rozsáhlé dokumentace sestávající ze stovek stran instrukcí obsažených v evidenci výpočtu, které je téměř nemožné udržovat v přesnosti a aktuálním stavu. Složitost manuálních obnovovacích procesů v rámci těchto evidencí výpočtu firmám ztěžuje spolehlivou obnovu v požadovaném čase. Tradiční nevirtualizované systémy velkou měrou závisí na konfiguracích hardwaru, který činí odpovídající automatizaci procesu velmi obtížnou, či dokonce nemožnou.

„Efektivní disaster recovery představuje pro mnoho firem velkou výzvu,“ uvedl Raghu Raghuram, viceprezident oddělení produktů a řešení společnosti VMware. „Vyvinutím produktu VMware Site Recovery Manager jsme odstranili překážky související s plánováním a zaváděním disaster recovery. Díky našemu inovačnímu způsobu testování disaster recovery, správy a automatizace činíme IT znovu předvídatelným a pomáháme omezit rizika spojená s lidskou chybou.“

Site Recovery Manager bezproblémově funguje s VMware Infrastructure, VMware VirtualCenter a replikační softwarem od partnerů zabezpečujících zálohování tak, aby bylo možné zajistit integrovanou správu a automatizaci procesu disaster recovery. Poskytuje:

  • Integrovanou správu plánů procesu disaster recovery. Vytváření, aktualizace a dokumentování obnovovacích plánů přímo z virtuálního centra VMware.
  • Nerušivé testování plánů procesu disaster recovery. Provádění automatizovaných testů plánů na obnovu v izolovaném testovacím prostředí za použití plánu na obnovu, který by byl použit při skutečném selhání. Závislost na konfiguraci hardwaru je odstraněna a testování může být provedeno tak, aniž by byly ovlivněny produkční systémy.
  • Automatizované selhání a obnova. Automatické provedení obnovovacího procesu, a to bez nutnosti provádět mnoho pomalých a nespolehlivých manuálních procesů v rámci tradičního procesu disaster recovery.

„Regulační shoda a motivace k tomu, abychom našim zákazníkům poskytli služby výjimečné úrovně, je důležitým faktorem při vývoji VMware Site Recovery Manageru, řekl Donald Wilkins, ředitel oddělení IT společnosti Navicure Inc. „Site Recovery Manager umožňuje rozšířit naše schopnosti automatizované obnovy a zaměstnanci našeho IT oddělení díky němu mohou proces disaster recovery provádět správným způsobem – jediným možným způsobem.“

„Společnost Brit Insurance po zvážení výhod spočívajících v centralizované správě a kompletní automatizaci plánů procesu recovery disaster dala před fyzickými alternativami přednost Site Recovery Manageru,“ řekl Brett Hockly, ředitel infrastrukturních služeb skupiny Brit Insurance. „Náš tým, který je dlouhodobým uživatelem virtualizačních produktů firmy VMware, oceňuje výhody virtuální infrastruktury, jež díky procesu disaster recovery umožňují bezpečné testování našich živých systémů, a je rozhodnuta u tohoto systému zůstat.“

VMware Site Recovery Manager umožňuje zákazníkům investovat do paměťového replikačního softwaru od hlavních partnerů společnosti VMware zabývajících se zálohováním dat, jako jsou například 3PAR, Dell, EMC, FalconStor, Hitachi Data Systems, HP, IBM, LeftHand Networks nebo NetApp. Společnost VMware se svými partnery prostřednictvím partnerského paměťového ekosystému spolupracuje tak, aby mohla zákazníkům zajistit používání Site Recovery Manageru s paměťovým systémem a softwarovou platformou podle jejich vlastní volby. V rámci spolupráce mohou zákazníci snadně a spolehlivě zavést moderní řešení disaster recovery, které plně podporuje jak VMware, tak jejich poskytovatele pro zálohování dat.

VMware Site Recovery Manager lze zakoupit samostatně nebo spolu s balíčkem VMware pro správu a automatizaci. Více informací naleznete na internetových stránkách společnosti na adrese na www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).