Hlavní navigace

VMware uvádí na trh certifikační program pro prodejce technologie tenkého klienta

[Tisková zpráva] Nový program pomáhá výrobcům certifikovat zařízení pro technologii tenkého klienta pro VMware Virtual Desktop Infrastructure; nabídka zákazníkům se tak rozšiřuje

Sdílet

PALO ALTO, Kalifornie, 22. května 2008 – Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, uvádí na trh nový certifikační program pro zařízení pro technologii tenkého klienta. Tenký klient, který se vyznačuje menší velikostí a nákladovou úsporností, protože provozuje větší část své výpočetní kapacity na centralizovaných serverech, představuje cenově výhodnou alternativu ke standardním PC, pokud se používá společně s VMware Virtual Desktop Infrastructure.

VMware Virtual Desktop Infrastructure (VDI) je komplexní řešení pro virtualizaci desktopů, které nahrazuje tradiční PC virtuálními stroji, jež jsou soustředěny do datového centra a jsou přístupné uživatelům kteréhokoliv zařízení. Tento model zvyšuje efektivitu řízení desktopů při současném snížení celkových pořizovacích nákladů u desktopových počítačů, zkvalitňuje možnost řízení IT, zvyšuje datovou bezpečnost a zlepšuje praktický život, flexibilitu a produktivitu. Pokud se VDI použije společně se zařízením pro technologii tenkého klienta, pomůže to zákazníkovi zajistit prodloužení životnosti desktopových počítačů, masivně snížit spotřebu energie a rovněž dosáhnout snížení nákladů na údržbu tradičních PC.

Nový certifikační program VMware nabízí zákazníkům VMware Virtual Desktop Infrastructure výběr celé škály zařízení pro technologii tenkého klienta, která jsou oficiálně certifikována pro produkty VMware. Otevřené standardy VMware garantují, že zařízení pro technologii tenkého klienta provozovaná na jednotlivých odlišných platformách budou poskytovat uživatelům virtuálních desktopů konzistentní výkon. Organizace sama rozhodne, který typ zařízení nejlépe vyhovuje jejím požadavkům, protože není vázána na specifické zařízení, určené výhradně pro VMware Virtual Desktop Infrastructure.

“Jak podniky postupně standardizují své desktopové prostředí pomocí VMware Virtual Desktop Infrastructure, je nezbytné nabízet zákazníkům nejširší spektrum zařízení pro technologii tenkého klienta,” říká Jeff Jennings, viceprezident pro desktopové produkty a řešení VMware.

“S rostoucím počtem dodavatelů zařízení pro technologii tenkého klienta, může zákazník vybírat z celé řady zařízení, která jsou specificky navržena a optimalizována pro práci s virtuálními desktopovými počítači VMware.”

Chip PC, Computer Lab International (CLI), Devon IT, Fujitsu Siemens Computers, HP, IGEL, NEC, Pano Logic, Praim by CompuMaster, Sun Microsystems a Wyse patří k výrobcům zařízení pro technologii tenkého klienta, kteří mohou certifikovat své klienty jako součást nového programu. Jakmile je zařízení pro technologii tenkého klienta certifikováno, objeví se na seznamu kompatibilních produktů VMware Certified Compatibility Guide na adrese www.vmware.com/re­sources/guides­.html. Zákazník má tak jistotu, že zařízení uvedené na seznamu vyhovělo testu součinnosti VMware a požadavkům na řízení kvality.

VMware spustila svůj certifikační program pro hardware v roce 2000, aby jí a jejím hardwarovým partnerům umožnil kompletně testovat a optimalizovat jednotlivé produkty pro infrastrukturu VMware. Dnes je certifikováno téměř 2 000 různých serverů a modelů paměťových zařízení od 46 výrobců. VMware úzce spolupracuje s celou řadou účastníků programu Technology Alliance Partner (TAP) a rovněž s partnery OEM na certifikaci jejich zařízení pro technologii tenkého klienta. Na adrese www.vmware.com/com­pany/news/rele­ases/thinclien­t_partner_sup­port.html je možné si přečíst, co tito partneři říkají o certifikačním programu VMware Thin client.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).