Hlavní navigace

VMware uvádí vysoce výkonné řešení virtuálních desktopů pro vzdálené uživatele se softwarem Sun Microsystems

[Tisková zpráva] Podle zákazníků infrastruktura virtuálních desktopů VMware v kombinaci se softwarem Sun Ray poskytuje skvělé výkony napříč rozsáhlými počítačovými sítěmi

Sdílet

PALO ALTO, Kalifornie, 22. května 2008 – Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, uvádí na trh nové integrované řešení pro desktopové počítače nejvyšší výkonnosti, zejména v rozsáhlých počítačových sítích (WAN), které spojuje platformu VMware Virtual Desktop Infrastructure se softwarem Sun Ray a virtual display clients společnosti Sun Microsystems. Toto řešení, které je ideální pro vzdálené uživatele, pobočky společností a zámořské projekční kanceláře, překonává konkurenci jak výkonem, tak i oblibou u zákazníků.

VMware Virtual Desktop Infrastructure je komplexní řešení pro virtualizaci desktopů, které nahrazuje tradiční PC s virtuálními stroji, jež jsou soustředěny do datového centra a jsou přístupné uživateli jakéhokoliv zařízení. Tento model zvyšuje efektivitu řízení desktopů při současném snížení celkových pořizovacích nákladů u desktopových počítačů, zkvalitňuje možnost řízení IT, zvyšuje datovou bezpečnost a zlepšuje praktický provoz, flexibilitu a produktivitu. Nezávislé testování u zákazníků prokázalo, že řešení VMware Virtual Desktop Infrastructure a software Sun Ray poskytuje trvale lepší výkony než konkurenční display protokoly. Řešení používá Appliance Link Protokol (ALP) společnosti Sun, který překonává jiné display protokoly, pokud se používá pro doručení aplikace ve virtuálním desktopu přes sítě s vysokou latencí. Testování u zákazníků prokazuje vysoký nárůst výkonu při použití VMware Virtual Desktop Infrastructure s ALP k zajištění kompletního desktopového prostředí při provozování WAN.

University of Maryland, která se nachází v College Parku ve státě Maryland, je největší veřejná univerzita orientovaná na výzkum. Má více 36 000 studentů a přes 12 000 zaměstnanců. IT personál z oblasti řízení provozu university, který se stará o více než 400 desktopových počítačů, si vybral VMware Virtual Desktop Infrastructure, software Sun Ray a virtual display clients s cílem zlepšit ovladatelnost desktopů, snížit náklady na IT a zvýšit disponibilitu desktopů.

“Jako největší univerzita orientovaná na výzkum pokládáme za naprosto nezbytné, aby naši studenti, jednotlivé fakulty a personál měli přístup k aplikacím, které potřebují, a to v okamžiku, kdy to potřebují,” říká Jim Maloney, manažer provozu sítí, člen vedení řízení provozu university. “Kombinace VMware Virtual Desktop Infrastructure a softwaru Sun Ray a virtual display clients výrazně zlepšila výkon a přívětivost koncového uživatele. Toto spojené řešení nám pomohlo značně snížit dobu, kterou jsme museli věnovat na řízení naší rostoucí desktopové Infrastruktury, a rovněž díky virtualizaci došlo ke snížení nákladů na energii.”

„Zákazníci VMware, jako je například University of Maryland, využívají virtualizační platformu VMware k dosažení takové situace, kdy jsou desktopy řízeny efektivněji, jejich údržba je jednodušší a kdy jsou tato zařízení zároveň bezpečnější a disponují lepším přístupem,” říká Jeff Jennings, viceprezident pro desktopové produkty a řešení VMware. “Řešení firem VMware a Sun staví na těchto skvělých možnostech a zajišťuje pro vzdálené uživatele jedinečný výkon.”

”Firmy rychle zjistily, že VDI nabízí jiný systém práce, který zvyšuje bezpečnost, snižuje nároky na řízení a redukuje náklady. Řešení pro virtuální desktopy Sun/VMware dále rozšiřuje tradiční přínosy VDI použitím prvotřídního doručovacího protokolu firmy Sun, maximálně zabezpečeného a ekonomicky orientovaného klienta Sun Ray a účelně přepracovaných řídících nástrojů v softwaru Sun Ray,” říká Jeff Jackson, viceprezident Solaris Sun Microsystems. “Jsme nadšeni, že můžeme pracovat s VMware a poskytnout našim zákazníkům nejlepší produkt.”

„Pracovali jsme s několika zákazníky v různých oborech, abychom mohli porovnat dálkové display protokoly v aplikaci VDI,“ říká Ed Graham, servery EVP, prodej technologie, Versatile Systems. „ALP protokol Sun Ray jednoznačně překonal jiné dálkové display protokoly, zejména pokud šlo o sítě WAN. Kombinací řešení VMware a Sun se zákazníkovi dostala maximální užitné hodnoty, a to bez ohledu na jeho geografickou polohu.“

Kombinace softwaru Sun Ray a virtual display clients s aplikací VMware Virtual Desktop Infrastructure nabízí přednosti v podobě klienta, který nemá žádný operační systém, čímž výrazně klesá nebezpečí útoků v podobě malware, navíc klient spotřebuje pouze 1/10 energie tradičního PC. Podporovány jsou i Smart Cards a dvojnásobná autentifikace přístupu do virtuálního Windows desktopu, což platí i pro Common Access Cards používané mnoha vládními organizacemi.

Na základě vzájemné dohody mezi společnostmi VMware a Sun o dodávkách OEM bude Sun u tohoto řešení poskytovat přímou podporu zákazníkům. Ti si mohou kompletní řešení zakoupit buď přímo od firmy Sun nebo u dodavatelů ve specializované síti partnerů Sun a VMware.

Více informací o řešení VMware VDI naleznete na adrese http://www.vmwa­re.com/produc­ts/vdi/. Více informací o softwaru Sun Ray a virtual display clients naleznete na adrese http://www.sun­.com/sunray.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).