Hlavní navigace

Společnost VMware uvedla na trh VMware View 4.0, novou verzi komplexního řešení pro virtualizaci desktopů

[Tisková zpráva] VMware View 4.0 umožňuje rychlé nasazení virtualizovaných desktopů a zaručuje přitom nízké náklady, špičkovou kvalitu a širokou škálovatelnost. Díky využití platformy VMware vSphere, nového protokolu PCoIP a spolupráci s velkou řadou partnerů je VMware View 4.0 ideálním řešením pro zavádění desktopů jako poskytované služby.

Sdílet

Palo Alto, Praha, 9. listopadu 2009 — Společnost VMware, celosvětový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopů až po datová centra, uvedla na trh novou verzi komplexního řešení pro virtualizaci desktopů VMware View 4.0, které zrychlí zavádění virtuálních desktopů a do běžné praxe uvede využívání desktopů formou poskytované služby. Řešení VMware View 4.0 přináší zcela nové standardy v oblasti kvality, cenové politiky i škálovatelnosti. Řešení VMware View 4.0 je postavené na nejrozšířenější virtualizační platformě VMware vSphere a umožňuje firmám podstatně snížit náklady na pořizování a správu osobních počítačů, zvýšit úroveň zabezpečení, dodržování standardů a správy – celkové náklady na vlastnictví desktopů se přitom snižují o více než 50 procent.

Virtualizace desktopů byla již dlouho jedním z nejdůležitějších cílů v oblasti IT, a to především kvůli širším možnostem pro zabezpečení, správu a dodržování standardů. Její zavádění však omezovaly vysoké náklady, nízký komfort uživatelů a omezená škálovatelnost. Společnosti VMware se s řešením VMware View 4 a společně s širokou základnou partnerů podařilo tyto bariéry odstranit, což umožnilo radikálně rozšířit možnosti využívání virtualizace desktopů.

Řešení VMware View poskytuje:

 • Jednoduché zprovoznění a správu tisíců desktopů – tisíce desktopů lze zprovoznit prakticky okamžitě na vyžádání, centralizovaná správa desítek tisíc desktopů probíhá prostřednictvím jedné konzoly
 • Pružnost práce s desktopy a vysoký komfort uživatelů se stálým přístupem k aplikacím a virtuálním desktopům prostřednictvím téměř jakéhokoli zařízení
 • Různé úrovně služeb pro jednotlivé desktopy včetně vysoké dostupnosti, zálohování a systémů obnovy s podporou pro desítky tisíc uživatelů v jedné firmě
 • Zvýšené zabezpečení a dodržování standardů prostřednictvím centralizované správy bezpečnostních standardů, práv a aktualizací

„Jsme velmi hrdí na to, jaký vliv má VMware na datová centra a transformaci letitých výpočetních modelů směrem k využívání privátních i veřejných cloudů,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „S řešením VMware View 4 vidíme podobnou příležitost využít našich zkušeností a znalostí v oblasti využívání desktopů a navždy změnit způsob poskytování a využívání služeb desktopů.”

„VMware se vypořádala s mnoha omezeními většího rozšíření virtualizace desktopů, kterými byly vysoké náklady na pořízení, nižší uživatelský komfort a malá škálovatelnost. Společně s velkou řadou partnerů nyní poskytuje velkým firmám možnost využívat desktopy jako poskytovanou službu s lepším zabezpečením a dodržováním standardů, jednodušší správou a vyšší dostupností zároveň s nižšími náklady na vlastnictví,“ řekl analytik společnosti IDC pro virtualizaci desktopů Mike Rose. „IDC očekává další růst segmentu virtualizace desktopů co do počtu uživatelů i způsobů a segmentů jejího využití.“

Virtualizace desktopů nejvyšší kvality
VMware View 4 přináší nový standard virtuálních desktopů, který umožňuje uspokojení většího segmentu uživatelů – od běžných terminálových uživatelů až po grafiky. Umožňuje to vysoký uživatelský komfort a nejširší škála podporovaných zařízení a připojení. Řešení VMware View 4.0 představuje nové možnosti využití v oblasti virtualizace desktopů:

 • VMware View s PC over IP (PCoIP) – Nový zobrazovací protokol zvlášť vyvinutý pro poskytování virtuálních desktopů, který dynamicky detekuje typ zařízení, síťového připojení a lokace. Podporu této zásadní inovace již oznámilo velké množství partnerů.
 • VMware View Display – Podpora mnoha druhů monitorů a zobrazovacích zařízení, optimalizace rozlišení s pestrou paletou přizpůsobení zobrazování včetně audio a video obsahu.
 • VMware View Direct – Hladké mapování cesty od virtuálního desktopu až po koncové zařízení uživatele včetně periférií lokálně připojených přes USB.
 • VMware View Printing – Automatické vyhledání a připojení příslušné tiskárny bez nutnosti instalovat ovladače jednotlivých tiskových zařízení. Umožňuje vysokou kvalitu tisku i při pomalém připojení.
 • VMware View Unified Access – Dostupnost desktopů prostřednictvím jednotného autentizačního bodu pro přístup uživatelů – pro prostředí VMware View, Windows Terminal Servers, Blade PCs a případně další fyzické osobní počítače.

Nižší náklady na pořízení a TCO
VMware View 4 zavádí novou úroveň efektivity a úspor nákladů díky mnoha vylepšením a těsné spolupráci s partnery, která přináší nižší náklady na storage, síťové zdroje a výpočetní kapacity.

 • Optimalizace platformy – Řešení VMware View 4 je postavené na nejrozšířenější virtualizační platformě VMware vSphere 4, která obsahuje unikátní podporu virtualizace desktopů, poskytuje vyšší výkon virtuálních serverů, snižuje požadavky virtualizovaných desktopů na vybavení servery a tím přináší další úspory nákladů.
 • Centralizované zabezpečení a správa – Řešení VMware View 4 umožňuje firmám podstatně snížit náklady na správu a provozní náklady spojené s desktopy. Centrální správa, standardizované otisky desktopů a pružné zprovozňování a aktualizace umožňují spravovat tisíce desktopů a jejich uživatelů prostřednictvím jedné konzoly a zvýšit přitom zásadně úroveň bezpečnosti, práv a dodržování standardů. Dosavadní implementace u zákazníků ukazují na snížení nákladů na desktopy o 50 procent a více.
 • Široká škála partnerů – Desktopy jako poskytovaná služba vyžadují koordinaci mezi mnoha poskytovateli softwarové a hardwarové infrastruktury. Společnost VMware úzce spolupracuje s klíčovými partnery a dokázala díky tomu zákazníkům zajistit nižší náklady na pořízení a celkové náklady na vlastnictví. VMware a její partneři navrhli, postavili a ověřili komplexní a dobře dokumentovaná hardwarová a softwarová řešení (viz http://www.vmwa­re.com/produc­ts/view/resou­rces.html).

Kalkulátor celkových nákladů na vlastnictví je k dispozici na http://www.vmwa­re.com/go/view_cal­culator.

Ceny a dostupnost
VMware View 4 bude k dispozici od 19. listopadu 2009 prostřed­nictvím široké sítě OEM partnerů a distributorů VMware.

Řešení VMware View 4 bude dostupné ve dvou edicích:

 • VMware View 4, Enterprise Edition: obsahuje VMware vSphere 4 pro desktopy, VMware vCenter 4 a VMware View Manager 4, pružný řídící server pro virtualizaci desktopů umožňující IT oddělením rychlou tvorbu a správu uživatelských účtů.
 • VMware View 4, Premier Edition: obsahuje VMware vSphere 4 pro desktopy, VMware vCenter 4, VMware View Manager 4, VMware ThinApp 4 a VMware View Composer.

VMware View 4 Enterprise Edition stojí 150 USD za jedno souběžné připojení a VMware View 4 Premier Edition stojí 250 USD za jedno souběžné připojení.

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere 4, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 1,9 miliardy USD v roce 2008, více než 150 tisíci zákazníků a 22 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).