Hlavní navigace

VMware Workstation 7.1 s bohatší grafikou, vyšším výkonem a užší integrací Windows 7 je v prodeji

[Tisková zpráva] Nová verze má více než 10 nových funkcí a vylepšení v mnoha oblastech, která technikům pomáhají snadno přejít na Windows 7

Sdílet

Praha, 31. května 2010 — Společnost VMware, globální lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu přes datacentra až po technologii cloud, zahájila minulý týden prodej VMware Workstation 7.1, prvního a předního nástroje pro virtualizaci osobního desktopu a vítěze více než padesáti ocenění. Díky řešení VMware Workstation 7.1, které má více než deset nových funkcí včetně dvojnásobného výkonu 3D grafiky, podpory škálovatelných virtuálních strojů a užší integrace Windows 7, je pro technické odborníky přechod na jiný způsob vyvíjení, zkoušení, demonstrací a nasazení software rychlejší a pohodlnější než kdykoliv předtím.

Podle studie agentury Enterprise Strategy Group (ESG) z ledna 2010 se očekává, že více než 75 % firem, které budou v následujících dvou letech obnovovat své desktopy, budou přecházet na Windows 7. ESG předpovídá, že z těch, kteří hodlají rozšířit své stávající harwarové vybavení, 62 % nejspíše provede upgrade svého stávajícího operačního systému na Windows 7. Těmto společnostem, které hodlají přejít na Windows 7, nabízí VMware Workstation 7.1 špičkové spolehlivé řešení virtualizace desktopu, které jim pomůže provést rychlou migraci na Windows 7 nákladově efektivním způsobem.

„VMware Workstation poskytuje technickým odborníkům nejlepší způsob, jak se naučit pracovat s Windows 7, zkontrolovat kompatibilitu aplikací a otestovat své podnikové obrazy, a to vše na svém PC,“ řekl Pat Lee, ředitel společnosti VMware pro produkty pro desktopy. „Díky skvělému výkonu VMware Workstation 7.1 se systémem Windows 7 a integrací tohoto operačního systému se mohou techničtí odborníci snadno učit, testovat a zkoušet nové platformy a technologie, jako je Windows 7, Microsoft Office 2010 a SharePoint 2010, aniž by narušili svá stávající počítačová prostředí.“

Mezi hlavní vylepšení VMware Workstation 7.1 patří:

Bohatší grafika umožňuje provozovat nejnáročnější aplikace
Až dvojnásobná výkonnost pro DirectX 9.0 a hardwarová akcelerace pro OpenGL 2.1 ve virtuálních strojích Windows 7 a Windows Vista zaručuje hladší přehrávání filmů i lepší zážitky z her. Virtuální stroje VMware Workstation 7.1 podporuje a doporučuje i Autodesk pro AutoCAD 2011.

Vyšší výkon

  • Optimalizovaný výkon rodiny procesorů Intel Core i3, i5, i7 pro rychlejší šifrování a dešifrování virtuálních strojů.
  • Podpora ještě výkonnějších virtuálních strojů s osmi procesory (nebo osmi virtuálními jádry) a virtuálními disky o velikosti 2 TB.
  • Možnost importovat a exportovat virtuální stroje v otevřeném virtualizačním formátu Open Virtualization Format (OVF 1.0) a načítat je přímo do VMware vSphere™, nejlepší platformy v odvětví pro stavbu infrastruktur s technologií cloud.

Užší integrace

  • Spouštění virtualizované aplikace přímo z hlavního panelu Windows 7, čímž vzniká hladké propojení mezi aplikacemi na vašem virtuálním stroji a na desktopu.
  • Vestavěná funkce automatických aktualizací, která kontroluje, stahuje a instaluje aktualizace VMware Workstation.

Provozování ještě více operačních systémů
VMware Workstation 7.1 podporuje přes 600 operačních systémů a nově i nejnovější operační systémy Linux včetně Ubuntu 8.04.4, Ubuntu 10.04, OpenSUSE 11.2, Red Hat Enterprise Linux 5.5, Fedora 12, Debian 5.0.4, Mandriva 2009.1.

„Jakožto vývojář software jsem v současném rychle se měnícím technologickém prostředí potřeboval nástroj pro virtualizaci desktopu, který by mě umožnil řídit specifické pracovní toky a testovat prostředí s výkonem, který by se blížil nativnímu výkonu,“ řekl Wayne Hartell, Senior Software Engineer, Bentley Systems, Inc. „VMware Workstation překonala moje požadavky na výkon a poskytla mi funkce, které jsem potřeboval k tomu, abych trávil méně času s administrativními úkoly a více času se věnoval své práci.“

Dostupnost a cena
Cena VMware Workstation 7.1 je 189,00 USD. Stávající zákazníci VMware Workstation 7 si mohou stáhnout bezplatnou aktualizaci. Upgrade z verze VMware Workstation 5.x nebo 6.x stojí 99,00 USD. VMware Workstation lze zakoupit prostřednictvím běžné sítě prodejců a distributorů společnosti VMware v České republice.

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 170 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).