Hlavní navigace

VMware byla v hodnocení oblasti virtualizační infrastruktury pro servery x86 zařazena do kvadrantu lídrů

[Tisková zpráva] Praha, 14. června 2010 — Společnost VMware, globální lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu přes datacentra až po technologii cloud, oznámila, že jí agentura Gartner, Inc. zařadila do kvadrantu lídrů v rámci svého hodnocení Magic Quadrant v oblasti virtualizační infrastruktury pro servery x86.

Sdílet

Dle zprávy této agentury „představuje trh s virtualizační infrastrukturou pro servery x86 pilíř dvou velmi důležitých tržních trendů – modernizace infrastruktury a cloud computing.“ Navíc „virtualizace umožňuje zásadním způsobem změnit, jak společnosti řídí, nasazují a poskytují IT“ a „virtualizace serverů architektury x86 je nyní považována za mainstreamový trend (penetrace trhu dosahuje přibližně 25 %), přičemž strategický posun od virtualizace serverů k technologii cloud computing je pro mnoho společností stále jasnější.“ (1)

„Od začátku průkopnických prací na virtualizaci pro systémy x86 před deseti lety pomohla společnost VMware tisícům zákazníků snížit komplexitu IT a tak dosáhnout nové úrovně výkonnosti, služeb a hodnoty,“ uvedl Rick Jackson, ředitel pro marketing společnosti VMware. „Jsme přesvědčeni, že naše pozice lídra tyto úspěchy odráží, utvrzuje nás v tom, že virtualizace je ohniskem strategie pro IT příští generace, a potvrzuje naší vizi jasné cesty k technologii cloud computing.“

Další uznání a úspěchy v tomto odvětví

  • VMware má více než 170 000 zákazníků včetně 100 % společností zařazených v žebříčku Fortune 100.
  • Firmám, které používají řešení VMware, se podařilo snížit investiční náklady až o 60 %, zkrátit dobu potřebnou k rutinním administrativním úkolům až o jednu třetinu a omezit náklady na energie až o 80 %.
  • Od uvedení VMware vSphere™ na trh v roce 2009 získalo toto řešení řadu ocenění včetně ceny za technologické inovace za rok 2009 deníku The Wall Street Journal, výrobek roku 2009 od SearchServerVir­tualization, technologie roku 2010 od InfoWorld a nejlepší z testů Best of the Tests 2010 od NetworkWorld.

Úplnou zprávu o hodnocení Magic Quadrant v oblasti virtualizační infrastruktury pro servery x86 agentury Gartner naleznete na následující adrese: http://www.gar­tner.com/techno­logy/media-pro ducts/reprints/vmwa­re/article4/ar­ticle4.html

O hodnocení Magic Quadrant
Hodnocení Magic Quadrant společnosti Gartner, Inc. je chráněno autorským zákonem a je použito se svolením této agentury. Magic Quadrant představuje grafické znázornění trhu v určitém časovém okamžiku a za určitou dobu a znázorňuje výsledky analýzy postavení různých prodejců z hlediska různých kritérii daného trhu dle agentury Gartner. Gartner žádného prodejce, produkt ani službu uvedené v hodnocení Magic Quadrant nijak neschvaluje a nedoporučuje uživatelům technologií, aby si vybírali pouze ty prodejce, kteří jsou zařazeni do kvadrantu lídrů. Hodnocení Magic Quadrant představuje výhradně průzkumný nástroj a nemá sloužit jako přesné vodítko k dalšímu jednání. Agentura Gartner vylučuje jakékoliv záruky ať již výslovné či implicitní s ohledem na tento průzkum včetně jakýchkoliv záruk prodejnosti nebo vhodnosti řešení pro konkrétní účely.

(1) Gartner Inc., Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure, Thomas Bittman, Philip Dawson a George J. Weiss, 26. května, 2010

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 170 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.