Hlavní navigace

Vodafone spouští vysokorychlostní 3G síť v Plzni

[Tisková zpráva] Praha - 22. 07. 2010 - Vodafone spouští rychlý mobilní internet 3G v Plzni. Pokryto je 99 % populace tohoto krajského města, kromě toho také nedaleký Starý Plzenec a Sedlec. Celkem už Vodafone signálem rychlého mobilního internetu pokrývá více než pětinu populace České republiky. Kromě Plzně mohou lidé rychle stahovat data do mobilu i přenosných počítačů také v Praze, Brně, Karlových Varech a Ostravě. Noví i stávající zákazníci Vodafonu si v Plzni budou moci vyzkoušet tuto technologii na jeden měsíc zdarma.

Sdílet

„Při výstavbě vysokorychlostní 3G sítě jsme kladli velký důraz na její optimalizaci tak, abychom zaručili maximální kvalitu nabízených hlasových a datových služeb,“ říká Pavel Kos, viceprezident pro technologie Vodafonu Česká republika a dodává: „Technici Vodafonu najezdili po Plzni při testovacím měření a optimalizaci sítě více než 1400 km. Nejnáročnější byla instalace na stožár železničního osvětlení, kde technici museli dávat pozor na projíždějící vlaky.“

Do konce letošního roku pokryje Vodafone 3G signálem celkem 60 měst a obcí, včetně všech krajských metropolí. Do konce září 2010 pak pokryje následující krajská města: Olomouc, Hradec Králové, Zlín, Ústí nad Labem, Liberec a další města a obce jako Příbram, Napajedla, Otrokovice, Starý Plzenec, Jablonec nad Nisou, Chlumec, Sokolov a Prostějov.

Vodafone využívá pro provoz 3G sítě nejnovější technologii HSPA (High Speed Packet Access) od společnosti Huawei. Ta umožňuje připojení k mobilnímu internetu rychlostí až 7,2 Mb/s pro download a až 2 Mb/s pro upload.

Díky 3G budou moci zákazníci surfovat na internetu v notebooku nebo v mobilním telefonu reálně 10× až 15× rychleji než na dosavadní technologii EDGE. Za zrychlení přitom zákazníci nic nepřiplatí, 3G bude dostupné v rámci stávajících datových tarifů.

Datový tarif Připojení na stálo, který je vhodný pro surfování a stahování většího množství dat, si nyní mohou zákazníci v Plzni vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Když se ho poté rozhodnou dále využívat, získají praktický USB modem pro připojení k internetu v notebooku za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Kromě 3G sítě nabízí Vodafone i síť 2G – EDGE, která je nyní dostupná pro více než 95 % obyvatel České republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).