Hlavní navigace

VoIP koncový adaptér, VoIP brány, analogové VoIP IAD

[Tisková zpráva] Eschborn/Hannover, 9. března 2006 - Společnost D-Link představuje na letošní výstavě CeBIT kompletní rodinu VoIP produktů. Všechny produkty podporují protokol SIP (Session Initiation Protocol) a jsou tedy kompatibilní s běžnými poskytovateli SIP služeb. Ucelené VoIP portfolio pokrývá veškeré potřeby širokopásmového připojení pro domácí kancelář, malé a střední firmy, telekomunikační firmy a poskytovatele internetových služeb (ISP).

Sdílet

DVG-2001S: VoIP adaptér pro analogový telefon
DVG-2001S umožňuje rychlé zavedení VoIP. Ke koncovému terminálu se dá připojit každý běžný analogový telefon s tónovou volbou čísel. Adaptér je přes ethernetové rozhraní připojen k existujícímu směrovači nebo počítači. Koncový adaptér může být připojen k libovolnému typu směrovače (bez ohledu na výrobce). Uživatel je tak schopen telefonovat se svým klasickým analogovým nebo bezdrátovým telefonem přímo přes Internet. Konfigurace DVG-2001S se provádí pomocí komfortního průvodce Setup Wizard.

DVG-1402S a DVG-G1402S: VoIP brány s integrovaným 4portovým přepínačem
DVG-1402S a DVG-G1402S dovolují připojit až dva klasické analogové nebo bezdrátové telefony a umožňují tak přímé telefonování přes Internet prostřednictvím stávajícího xDSL nebo kabelového připojení. Brány jsou vybaveny přepínačem se 4 porty, DVG-G1402S má kromě toho ještě bezdrátový 802.11b/g přístupový bod (AP). Bezdrátoví klienti tak mohou komunikovat v síti rychlostí až 54 Mb/s nebo surfovat po Internetu. Bezpečnostní standardy WEP (Wired Equivalent Privacy), WPA (Wi-Fi Protected Access) a WPA-PSK (Pre-shared Keys) přitom chrání před neoprávněným průnikem do sítě. Po připojení ke stávajícímu ADSL nebo kabelovému modemu nabízejí oba tyto přístroje všechny funkce hlasové/datové komunikace pro domácnosti a malé a střední podniky.

Multifunkční DVA-G3340S
Integrované komunikační zařízení VoIP IAD (Integrated Access Device) obsahuje ADSL modem (Annex A*), směrovač, přepínač se 4 porty a WLAN přístupový bod (AP). Má dva konektory RJ-11, ke kterým je možné připojit dva klasické analogové nebo bezdrátové telefony pro telefonování pomocí VoIP. Integrovaný ADSL2+ modem přijímá data rychlostí až 25 Mb/s a umožňuje tak používat aplikace s velkými nároky na šířku pásma, například přenos videa v kvalitě HDTV. WLAN přístupový bod (802.11b/g) dovoluje bezdrátové napojení mobilního terminálu s rychlostí přenosu dat až 54 Mb/s. Přístrojem DVA-G3340S umožňuje D-Link přímý přechod na VoIP s možností využití stávající telefonní infrastruktury.

* K dispozici je také verze pro Annex B

DPH 120S: SIP telefon pro komfortní VoIP telefonování
S tím přístrojem předkládá D-Link VoIP telefon, který je určen především pro domácí kanceláře a malé a střední firmy. Telefon podporuje až čtyři SIP účty a v multilinkovém režimu až 2 linky. DPH-120S umožňuje logické rozdělení datových a hlasových přenosů pomocí VLAN (Virtual Local Area Network), což snižuje například riziko odposlechu komunikace. Přístroj se dá velmi snadno nainstalovat a může být nakonfigurován pomocí tlačítek klávesnice nebo přes webové konfigurační rozhraní. Ke komfortu uživatele přispívají také funkce známé z běžných telefonů, například konferenční hovor nebo telefonní seznam uložený v paměti přístroje.

„Začleněním provozně ověřených VoIP produktů do naší standardní palety můžeme nabídnout rozsáhlé portfolio pro rozmanité oblasti použití", řekl Mike Lange, obchodní manažer vývoje a marketingu produktů D-Link. „To umožní soukromým uživatelů, domácím kancelářím i malým a středním firmám komfortní telefonování přes IP.“

Ceny a dostupnost
Všechny produkty rodiny VoIP budou k dispozici od dubna 2006. Předpoklá­dané ceny:

  • VoIP koncový adaptér DVG-2001S: 59,00 euro
  • VoIP brána pro 2 telefony DVG-1402S: 124,00 euro
  • Bezdrátová VoIP brána pro 2 telefony DVG-G1402S: 156,00 euro
  • Integrované komunikační zařízení VoIP IAD DVA-G3340S: 220,00 euro
  • SIP telefon DPH-120S: 142,00 euro