Hlavní navigace

Vojáci a svůdné agentky

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu se divákům od 20.40 hod představí sci-fi snímek legendárního amerického režiséra Jamese Camerona s názvem Propast. Půjde v něm o záchranu americké jaderné ponorky, která se po srážce s neznámým tělesem potopila na mořské dno. Úkolem nouzově vytvořeného záchranného týmu je zjistit, zda někdo z ponorky přežil a deaktivovat jaderné nálože. Z hluboké podmořské propasti se však náhle začnou objevovat podivná světla. Jde o mimozemskou civilizaci nebo o útok Rusů? Pro natáčení bylo vybráno prostředí plně zatopeného atomového reaktoru a herci se museli před natáčením stát certifikovanými potápěči.

Sdílet

Od 23.15 hod se sobotní večer na TV programu Prima COOL nažhaví na akční a mírně erotickou vlnu ve snímku Malibu Express. Playboyem koprodukovaný film je první ze série od režiséra Andy Sidarise. Nechybí v něm exotické lokace, rozličné zbraně a všudypřítomná ženská nahota. Zápletka se točí kolem bondovských dobrodružství skupiny tajných agentek, které hraje sestava modelek rekrutovaných převážně z Playboy Playmates a Penthouse Pets.

Zajímavostí je, že ačkoliv celou sérií procházejí tytéž postavy, zachování kontinuity mezi filmy nebylo pro Sidarise zjevně prioritou. Je tedy běžné, že herečka představující zápornou (a zabitou) postavu v jednom filmu se objevila v jeho pokračování jako hrdinka (a živá!).

NEDĚLE – Neděle bude patřit od 20.15 hod válečnému tématu. Slavný válečný americko-japonský velkofilm Tora! Tora! Tora! je rekonstrukcí jedné ze zlomových událostí druhé světové války, a to útoku Japonců na americký přístav Pearl Harbor, v němž se útočníkům podařilo jediným úderem a téměř beze ztrát potopit nebo alespoň těžce poškodit velkou část naprosto nepřipravené americké tichomořské flotily. Tento čin otřásl USA natolik, že se jako vyvrcholení americké reakce na zákeřnou akci Japonců často označuje zničení Hirošimy a Nagasaki. Film měl v Japonsku obrovský úspěch. Jeho název pak pochází ze dvou japonských slov: Totsugeki (útok) a Raigeki (torpédový útok). „Tora“ se ovšem vyslovuje stejně jako tygr.

V duchu válečného dobrodružství bude pokračovat od 22.45 hod také snímek Odvaha pod palbou. Ten tentokrát zavede diváky do války v Perském zálivu, kde je nasazen jako velitel tanku důstojník Serling. Když se jeho vozidlo octne uprostřed palby, vydá rozkaz zničit nepřítele. Později však zjišťuje, že osádka jeho tanku zlikvidovala také jedno vlastní vozidlo a že přitom zemřel i jeho nejlepší přítel. Armáda nemíní celou situaci vyšetřovat, všeteční novináři se však snaží zjistit podrobnosti. Ve snímku se objeví krátce také Matt Damon, který jen kvůli roli vojáka závislého na heroinu zhubnul o 18 kilo.