Hlavní navigace

Vojtek v novém kabátu Hádej, kdo jsem!

[Tisková zpráva] „Člověk má dělat, co ho baví,“ říká známý rocker

Sdílet

„Pepo, stýská se ti po mně?“ zeptala se Eva Holubová frontmana skupiny Kabát Pepy Vojtka. Zpěvák odpověděl, že ano, a Eva i ostatní členové poroty mohli sundat nové legrační škrabošky, protože věděli, že do pořadu Hádej, kdo jsem! přišel známý rocker. Zábavná show se představí v novém kabátu: nová znělka a nové dekorace přivítají diváky, moderátora Petra Vondráčka i hereckou porotu ve složení Eva Holubová, Martin Zounar, Alice Bendová a Bob Klepl.

Josef Vojtek, kterému nikdo neřekne jinak než Pepa, se narodil 21. června 1965 v Teplicích. Od dětství hrál fotbal, ke kterému měl a stále má vřelý vztah. Vyučil se opravářem telefonů a také spravoval rádia po drátě. Tato informace zaujala Martina Zounara, který zavzpomínal, jak v dětství doma rozmontoval podobné zařízení. Pepa Vojtek zase připomene bombastický koncert, který měl Kabát 12. září na Vypichu, kam přišlo přes šedesát tisíc diváků! Do kapely Kabát, s níž je Vojtkovo jméno neodlučitelně spojeno, přišel zpěvák, který hraje sporadicky i na kytaru, v roce 1988. Kabát a jeho „buranský rock“ se stal s Pepou Vojtkem natolik populární kapelou, že získal několikrát Českého slavíka a mnohokrát platinové desky. Nyní skupina pracuje na nové desce a chystá letní turné. V roce 2007 reprezentovala skupina Kabát Českou republiku v soutěži Eurovize, kde prý zaujala publikum spíš svým vzhledem než zpěvem, jak se smíchem prozradí host.

Zpěvák není jen rocker, již léta se věnuje kariéře muzikálové hvězdy. Hrál například v Krysaři, Hamletovi, Galileovi a ve Třech mušketýrech. Také účinkoval v muzikálech Angelika a Golem, v obnovených premiérách představení Dracula a Kleopatra a nejnověji alternuje hlavní roli v Baronu Prášilovi.

Josef Vojtek má z prvního manželství syna Josefa. Ze vztahu s herečkou Sabinou Laurinovou se narodila dcera Valentýna. Z druhého manželství s tanečnicí Libuší Vojtkovou má syna Matýska, tento vztah se ale brzy rozpadl. Momentálně žije s tanečnicí Jovankou Skrčenskou, kterou si nedávno vzal.

Jak velkou nohu má Pepa Vojtek? Fandí porotci Kabátu a byl někdo z nich na zářijovém megakoncertu? Nenechte si ujít pořad Hádej, kdo jsem! s frontmanem Kabátu již tuto středu 27. 1. ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).