Hlavní navigace

Volba prezidenta na ČT1 a ČT24

[Tisková zpráva] Česká televize zprostředkuje divákům v pátek 8. února volbu prezidenta ČR na programech ČT1 a ČT24, přičemž zpravodajská stanice ČT24 se jí bude v monotematickém vysílání věnovat po celý den. V průběhu dne se budou na vysílání podílet všechna moderátorská esa zpravodajství ČT.

Sdílet

O vývoji volby bude ČT informovat i v případě, že dojde k jejímu prodloužení. S přímým přenosem vyhlášení výsledků hlasování vstoupí ČT do vysílání aktuálně. Případné programové změny na všech stanicích ČT budou divákům včas avizovány jak na obrazovce, tak na webových a teletextových stránkách ČT.

Čtvrtek 7. února ČT24
16:00–18:00 Speciální prezidentské Studio ČT24: Poslední hodiny před volbou: napětí vrcholí.

Reportéři budou v live vstupech z terénu mapovat poslední politická vyjednávání předcházející volbě, chybět nebudou profily kandidátů, analýzy politologů, novinářů, mediálních poradců, sociologů a ekonomů včetně pohledu Čechů žijících v zahraničí a cizinců žijících v Česku. Moderují: Jakub Železný, Daniela Drtinová

Pátek 8. února ČT1 a ČT24 – Volba prezidenta
06.00 Dobré ráno – Speciální společné vysílání pro celou republiku zaměřené na volbu hlavy státu s netradiční moderátorskou dvojicí Norou Fridrichovou a Václavem Moravcem.

09.00 Archiv ČT24 – Volby prezidentů vždy odrážely atmosféru doby. Měnily se texty slibů prezidentů i to, zda se hlasovalo veřejně či tajně. Jak je zachytily čs. filmové týdeníky a televizní zpravodajství ukáže Archiv ČT24.

09:30 Před polednem – speciál – Diskuse o tradici a průběhu prezidentské volby v ČR. Moderátory budou na Kavčích horách Daniela Drtinová a Václav Moravec, ve Španělském sále Jakub Železný a Alice Machálková.

10:00 Společná schůze Poslanecké sněmovny a Senátu PČR k volbě prezidenta Přímý přenos ze Španělského sálu Pražského hradu.

Více informací: www.ct24.cz