Hlavní navigace

Volby 2008 v ČT: Otázky Václava Moravce Speciál, Zaostřeno na volby a Studio volby

[Tisková zpráva] Česká televize se bude podobně jako v předchozích letech věnovat nadcházejícím volbám jak krajským, tak volbám do Senátu Parlamentu ČR v mimořádných vydáních diskusního pořadu Otázky Václava Moravce Speciál, v tradiční relaci Studio volby a samozřejmě také v pořadech Události, Události a komentáře a v dalších zpravodajských a publicistických relacích.

Sdílet

Výjezdní mimořádné Otázky Václava Moravce Speciál budou vysílány tentokrát ze tří největších krajů v ČR – Moravskoslezského, Středočeského a Jihomoravského a budou koncipovány jako diskuse lídrů kandidátek nejsilnějších politických stran či uskupení v daném regionu a vysílány ve jmenovaném pořadí 25. 9., 2.10 a 9.10 ve 21 hodin na ČT2. Tento projekt České televize zaměřený na krajské volby 2008 vychází z úspěšného nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce a speciálního čtvrtečního cyklu Otázek Václava Moravce před volbami do sněmovny PČR v roce 2006.

Kritériem pro výběr zástupců nejsilnějších stran či uskupení budou dva nezávislé průzkumy volebních preferencí (konané tři dny před vysíláním), z nichž vyplyne pět až šest účastníků debaty. Ti budou diskutovat s moderátorem Václavem Moravcem, především pak ale odpovídat na dotazy diváků a regionálních novinářů v sále.

O co se hraje v letošních napjatě sledovaných podzimních krajských a senátních volbách? Všechno, co potřebujete o hlasování vědět. S čím se potýkají jednotlivé kraje a jak chtějí tamní problémy řešit jednotlivá uskupení? Kdo jsou adepti na senátorská křesla? A jak mohou volby 2008 otřást politickou scénou? Odpovědi na tyto otázky budeme hledat v reportážích, analýzách, debatách a komentářích celodenního speciálu Zaostřeno na volby na zpravodajské stanici České televize ČT24 ve středu 15. 10. 2008. Jeho hlavní moderátorskou tváří bude Jakub Železný.

Na sobotu 18. října chystá Redakce zpravodajství na ČT1 a ČT24 Studio volby. To začne ve 14 hodin, kdy se zavřou volební místnosti. Diváci budou moci s moderátory Norou Fridrichovou a Václavem Moravcem a jejich hosty sledovat výsledky hlasování v nově zrekonstruovaném multifunkčním Studiu 6, včetně bezprostředních reakcí politiků i analytiků. Marcela Augustová bude ve virtuálním studiu prezentovat grafy a data, která budou přicházet přímo z Českého statistického úřadu. O dění v Praze i všech krajích budou reportéři informovat bezprostředně z terénu. Vývoj budeme sledovat až do pozdních nočních hodin, kdy bychom měli znát konečné výsledky krajských voleb a I. kola voleb senátních.

Stejný servis poskytne Česká televize divákům i o druhém kole senátních voleb 25. října. Volební zpravodajství bude také na Teletextu a webových stránkách ČT a na portálu www.ct24.cz. V rámci své služby veřejnosti chce Česká televize sérii těchto speciálních vysílání přispět k prohloubení povědomí občanů ČR o regionální politice i nadcházejících podzimních volbách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).