Hlavní navigace

VOLBY 2008 VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉHO ROZHLASU

[Tisková zpráva] Český rozhlas připravil ve svém vysílání několik speciálních programů, které se budou věnovat volbám do krajských zastupitelstev i doplňujícím volbám do Senátu PČR.

Sdílet

Český rozhlas 1 – Radiožurnál se věnuje volbám do krajských zastupitelstev v pořadu Zrcadlo krajů. Každý všední den až do 15. října zní v 9:10 hodin analýza toho, jak současní krajští zastupitelé řeší problematiku zdravotnictví, životního prostředí a dopravy. V poledních Ozvěnách dne ve 12:25 pak ve vysílání nabídne Radiožurnál analýzu programů jednotlivých stran. Každý den bude věnován jednomu ze 13 krajů, ve kterých se volby uskuteční.

V pondělí 13. a v úterý 14. října pak odvysílá Český rozhlas 1 – Radiožurnál dva diskusní speciály v čase 17:35 – 18:00. Vysílat bude ze dvou krajů Karlovarského a Pardubického – klíčem pro jejich výběr je nejnižší a nejvyšší volební účast při minulých volbách do krajských zastupitelstev.

Volbám do krajských zastupitelstev se budou výrazným způsobem věnovat zejména regionální stanice Českého rozhlasu. V každém ze 13 krajů odvysílá Český rozhlas 8 diskusních pořadů. „Vzhledem k tomu, že Český rozhlas má regionální stanice ve všech krajích České republiky, může splnit svou veřejnoprávní roli a právě v období před volbami dát stejný prostor všem kandidujícím subjektům,“ doplňuje šéfka Rádia Česko a koordinátorka letošního volebního vysílání Českého rozhlasu Hana Hikelová. Český rozhlas už oslovil lídry všech krajských kandidátek a pozval je do diskusí, které se budou týkat aktuálních problémů jednotlivých krajů – především zdravotnictví, dopravní infrastruktury, školství a životního prostředí.

Stejný prostor dostanou ve vysílání Českého rozhlasu také všichni kandidáti, kteří se ucházejí o zvolení v doplňujících volbách do Senátu PČR. „Regionální stanice již natočily více než 200 vizitek, každý kandidát dostává stejný prostor, aby představil svůj program. Součástí vizitek jsou pak otázky týkající se například názoru kandidátů na Lisabonskou smlouvu, na umístění amerického radaru v Česku nebo například na poplatky ve zdravotnictví,“ dodává Hana Hikelová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).