Hlavní navigace

Volební Otázky Václava Moravce Speciál ze Středočeského kraje – 2. 10. 2008 - ČT 2 ve 21.00 hodin

[Tisková zpráva] Druhé mimořádné výjezdní Otázky Václava Moravce Speciál, zaměřené na letošní krajské volby, budou vysílány ze Středočeského kraje, ze Středočeského divadla Kladno 2. října 2008 na ČT2 od 21.00 do 22.30 hodin.

Sdílet

Hlavní hosté pořadu, lídři stranických kandidátek Petr Bendl (ODS), David Rath (ČSSD), Josef Vondrášek (KSČM), Jiří Čejka (Strana zelených) spolu s hosty, kteří se připojí do vysílání v živých vstupech, Luďkem Jeništou (Nezávislí starostové pro kraj), Josefem Vackem (Koalice pro Středočeský kraj) a Jiřím Janů (Strana zdravého rozumu), budou v přímém přenosu a za účasti veřejnosti diskutovat s moderátorem, především pak ale odpovídat na dotazy diváků a regionálních novinářů v sále. Václav Moravec se bude ptát na tato témata: nastávající volby do krajských zastupitelstev, zhodnocení minulého volebního období, předvolební kampaň, regionální versus celostátní politika, a nemalá pozornost bude samozřejmě věnována regionálním problémům tak, jak je vidí občané.

Pořad je koncipován jako diskuse lídrů kandidátek nejsilnějších politických stran či uskupení v daném regionu. Hlavní hosty určily výsledky dvou nezávislých průzkumů voličských preferencí agentur STEM a SC&C, které v kraji proběhly v pondělí a úterý v tomto týdnu. Kritériem bylo dosažení pětiprocentní hranice voličské podpory. Vzhledem k tomu, že preference tří dalších subjektů se alespoň v jednom z průzkumů pohybovaly těsně pod 5 procenty (včetně statistické chyby), byli jejich lídři pozváni jako hosté do živých vstupů.

Tento projekt České televize zaměřený na krajské volby 2008 vychází z úspěšného nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce a speciálního čtvrtečního cyklu Otázek Václava Moravce před volbami do sněmovny PČR v roce 2006.