Hlavní navigace

Volební Otázky Václava Moravce na YouTube: Ptejte se politiků!

[Tisková zpráva] Unikátní projekt České televize a Youtube umožní divákům předvolebních speciálů Otázek Václava Moravce, vysílaných z různých regionů ČR, ptát se politiků prostřednictvím video nahrávky.

Sdílet

Česká televize a Google přicházejí od 1. září s projektem Otázky k volbám 2009. Nový speciálně upravený YouTube kanál věnovaný říjnovým volbám poskytne uživatelům možnost klást politikům otázky formou krátkého videa. Vybrané dotazy budou zodpovězeny v jednotlivých vydáních pořadu Otázky Václava Moravce od 1. září do 8. října 2009. Projekt zprostředkuje uživatelům odpovědi na otázky, které je zajímají, a může jim tak usnadnit rozhodování při volbě politických stran. „Pečlivě sledujeme dění v tzv. nových médiích a platforma Youtube je ideální inovací Moravcova pořadu, který je vlajkovou lodí zpravodajství a publicistiky ČT,“ říká ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

„Hlavní výhodou YouTube je, že je volně přístupnou platformou pro kohokoliv, kdo chce vyjádřit svůj názor, přesvědčení, nebo se podělit o své zkušenosti,“ říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Google, a dodává: „Předvolební kanál České televize na YouTube proto považujeme za velmi zajímavé zapojení internetových technologií do veřejného života.“ Nástroje, které YouTube nabízí, umožní uživatelům videa hodnotit, komentovat a diskutovat o nich, případně reagovat další videonahrávkou. Videa lze také vkládat jedním kliknutím prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Kromě samotného YouTube kanálu je v rámci voleb 2009 k dispozici speciální vrstva na hlavní stránce Map Google pod stejným názvem Otázky k volbám 2009, kde bude možné najít dotazy zaslané k jednotlivým vysíláním pořadu Otázky Václava Moravce v různých regionech.

Otázky, které se objeví ve vysílání, vybere z nahraných dotazů produkce České televize na základě kvality video nahrávky a relevance dotazu. V pořadu Otázky Václava Moravce pak budou odvysílány a zodpovězeny politickými kandidáty.

Celý projekt bude propojen i s webovou stránkou zpravodajství České televize www.ct24.cz. Obsah kanálu Volby 2009 najdete na www.youtube.cz/ct24vol­by2009 nebo www.youtube.cz/vol­by2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).