Hlavní navigace

Volební Otázky Václava Moravce Speciál z Moravskoslezského kraje - 25. 9. 2008 - ČT 2 ve 21.00 hodin

[Tisková zpráva] První mimořádné výjezdní Otázky Václava Moravce Speciál, zaměřené na letošní krajské volby, budou vysílány z Moravskoslezského kraje, z Domu kultury Akord v Ostravě 25. září 2008 na ČT2 od 21.00 do 22.30 hodin.

Sdílet

Hlavní hosté pořadu, lídři stranických kandidátek Jaroslav Palas (ČSSD), Evžen Tošenovský (ODS), Josef Babka (KSČM), Pavol Lukša (KDU-ČSL) a Vladislav Koval (Strana zelených) budou v přímém přenosu a za účasti veřejnosti diskutovat s moderátorem, především pak ale odpovídat na dotazy diváků a regionálních novinářů v sále. Václav Moravec se bude ptát na tato témata: nastávající volby do krajských zastupitelstev, zhodnocení minulého volebního období, předvolební kampaň, kompetence krajů a jejich váha v politickém systému ČR, nemalá pozornost bude samozřejmě věnována regionálním problémům tak, jak je vidí občané.

Pořad je koncipován jako diskuse lídrů kandidátek nejsilnějších politických stran či uskupení v daném regionu. Hlavní hosty určily výsledky dvou nezávislých průzkumů voličských preferencí agentur STEM a SCaC, které v kraji proběhly v pondělí a úterý v tomto týdnu. Kritériem bylo překročení pětiprocentní hranice voličské podpory. Tento projekt České televize zaměřený na krajské volby 2008 vychází z úspěšného nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce a speciálního čtvrtečního cyklu Otázek Václava Moravce před volbami do sněmovny PČR v roce 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).