Hlavní navigace

Volksbank CZ zkvalitňuje zabezpečení internetového bankovnictví

[Tisková zpráva] Praha, 17. srpna 2009 – Od poloviny srpna 2009 spouští Volksbank CZ nové zabezpečení Internet bankingu pomocí elektronického klíče, tzv. tokenu. Prostřednictvím kombinace přístupového jména, vlastního PIN a token kódu je bezpečně ověřena identita uživatele internetového bankovnictví. Elektronický klíč je zároveň nejmodernějším nástrojem pro autorizaci aktivních bankovních operací. I nadále mohou klienti banky využívat dosavadní zabezpečení pomocí podpisového certifikátu.

Sdílet

„Internet banking je dnes již standardním nástrojem pro klienty, kteří chtějí mít nepřetržitou kontrolu nad svými účty a platebními transakcemi. Služba zároveň klientovi šetří peníze za poplatky. S jejím rostoucím využíváním však také stoupají nároky klientů na kvalitu zabezpečení Internet bankingu proti zneužití, a to je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro zavedení této nejmodernější technologie,“ uvádí Kamila Nevěčná z elektronického bankovnictví Volksbank CZ. „Token každou minutu automaticky generuje nový jednorázový autorizační klíč, tzv. token kód, s omezenou časovou platností. Proto je použití tokenu zárukou vyšší bezpečnosti jak pro vlastní přístup do Internet bankingu, tak při zadávání jednotlivých platebních transakcí,“ vysvětluje Kamila Nevěčná.

Token bude Volksbank vydávat všem novým i stávajícím klientům na základě jejich požadavku na kamenných pobočkách i ve Volksbank SHOPech. Aktivace tokenu proběhne do tří pracovních dnů od podpisu smlouvy. Jednorázový poplatek za vydání tokenu činí 250 Kč, za vydání nového klíče po skončení jeho životnosti klient neplatí.

Více informací na www.volksbank.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).