Hlavní navigace

Volná místa na portálu MPSV lze hledat i podle dostupnosti hromadnou dopravou

[Tisková zpráva] Praha, 20. března 2008 – Více než 102 000 volných míst ze všech úřadů práce obsahuje k dnešnímu dni integrovaný portál Ministerstva práce a sociálních věcí. Při výběru volného místa mohou zájemci hledat i podle dostupnosti hromadnou dopravou do určitého časového intervalu (30, 60, 90 minut). K dispozici je rovněž údaj o čase, ceně takového spojení a potřebném množství přestupů.

Sdílet

Svůj zájem o práci mohou uživatelé portálu projevit i vložením inzerátu. Uchazeči evidovanému na úřadě práce může zprostředkovatel na vyžádání automaticky vytvořit životopis z dat, která o něm úřad práce vede. Na druhou stranu zaměstnavatelé mají k dispozici aplikaci pro údržbu volných míst, kde mohou také zjistit, kolikrát byla jejich nabídka zaměstnání klienty zobrazena. Využívají rovněž systém EURES, který nabízí kromě možnosti zprostředkování zaměstnání v zemích Evropské unie i pomoc zaměstnavatelům při hledání pracovníků v těchto zemích.

Dále portál na adrese http://portal­.mpsv.cz obsahuje komplexní informace ze sociální oblasti – o všech dávkách státní sociální podpory, hmotné nouze a sociálních služeb. Samozřejmostí je i adresář kontaktních míst úřadů práce a státní sociální podpory, a to včetně úředních hodin. Nechybí ani popis dávek sociální péče pro osoby se zdravotním postižením. U všech těchto agend jsou k dispozici elektronické formuláře.

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, které je hlavním partnerem 11. ročníku projektu Březen – měsíc internetu, provozuje na pracovištích úřadů práce (pro oblast zaměstnanosti a pro oblast státní sociální podpory) rovněž informační kiosky. Návštěvníci zde získají veškeré informace týkající se státní sociální podpory či hledání zaměstnání a podpory v nezaměstnanosti, ale mohou využít kiosky i k přístupu na internet.

Z více než 500 kiosků, které budou letos v provozu, se 330 novějších postupně upravuje tak, aby je mohli plně používat i nevidomí. Zvláštní programový modul se zvukovým výstupem jim rovněž umožní ovládání jízdních řádů a vyhledávání dopravních spojení pomocí šesti tlačítek slepecké klávesnice.

Organizátorem Března – měsíce internetu je BMI sdružení. Hlavním partnerem letošního 11. ročníku BMI je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, partnerem Svaz knihovníků a informačních pracovníků, mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Burda Communications, Business Media CZ a Reader´s Digest Výběr, odborným partnerem FORInternet. Veškeré informace o projektu jsou na www.brezen.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).