Hlavní navigace

Volný podporuje „Ostrovy života“

[Tisková zpráva] Praha, 10. července 2009 – Telekomunikační společnost Volný se zapojila do projektu Nadace Charty 77, jehož cílem je poskytnout nedonošeným novorozencům špičkovou péči v prvních okamžicích jejich života. Tento projekt navazuje na charitativní projekt Ostrovy života, který si kladl za cíl vybudovat centra, která zachraňují životy dětí ve fakultních nemocnicích po celé České republice.

Sdílet

Za právo žít se musí někdy bojovat. Projekt Nadace Charty 77 získal z Norských fondů grant ve výši 761 657 Eur na nákup speciálních inkubátorů. Cílem projektu je poskytnout nedonošeným novorozencům špičkovou péči v prvních okamžicích jejich života a zvýšit tak jejich šanci na přežití. Celkem bylo nakoupeno dvanáct kompletů přístrojového vybavení (resuscitační vyhřívané lůžko, přístroj pro umělou plicní ventilaci pro novorozence a pulzní oxymetr). Vše poputuje do dvanácti nemocnic v celé České republice. První přístroj již pomáhá ve VFN Praha.

Volný se do této kampaně aktivně zapojil umístěním internetového banneru „Ostrovy života“ na stránky portálu Volny.cz. „Rádi se zapojujeme do smysluplných projektů, které mohou opravdu pomoci,“ říká Aleš Zeman, předseda představenstva společnosti Volný.

„Smyslem tohoto projektu je zvýšit šanci na plnohodnotný život všech předčasně narozených dětí. Ale to se nám podaří jen za předpokladu, že veřejnost bude informována o tom, že ve všech perinatologických centrech v ČR jsou tyto šance nesrovnatelně větší, jelikož jsou vybavena opravdu špičkovou technikou. Právě proto je mediální podpora ze strany portálu Volny.cz tak nesmírně důležitá,“ uvádí Eva Książczak z Nadace Charty 77.

Nadace Charty 77 byla založena ve Stockholmu profesorem Františkem Janouchem v roce 1978 a od února 1990 je registrována v Československu.

Více informací o projektu naleznete na adrese http://www.kon­tobariery.cz/na­dace.aspx