Hlavní navigace

Volný podporuje projekt Světového dne uprchlíků

[Tisková zpráva] Praha, 25. června 2009 – Společnost Volný se zapojila do kampaně Světového dne uprchlíků, kterou každoročně pořádá Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Cílem této kampaně je připomenout veřejnosti problematiku uprchlictví a podpořit pozitivní vnímání uprchlíků v naší společnosti.

Sdílet

Součástí Světového dne uprchlíků je také informační kampaň, která probíhá v druhé polovině června převážně na internetu. Smyslem projektu je informovat veřejnost o Světovém dni uprchlíků a jeho oslavách v České republice, ale také o činnosti UNHCR u nás i ve světě. Společnost Volný se do této kampaně zapojila umístěním internetového banneru UNHCR na stránky portálu Volny.cz.

„Spolupráce s UNHCR na kampani Světového dne uprchlíků je pro nás samozřejmostí a doufáme, že osloví široké řady internetových uživatelů, kterým nejsou lhostejné osudy lidí bez přístřeší,“ říká Martin Dvořák, marketingový a obchodní ředitel společnosti Volný.

„O humanitárních krizích se často hovoří v číslech – mluvíme o dvou milionech uprchlíků z Iráku nebo o 42 milionech lidi po celém světě, kteří museli prchnout ze svého domova. Představit si takové pocity je zcela nemožné, stejně jako je velmi těžké představit si za nimi konkrétní osudy, jejich tváře, jména. Kampaň, kterou připomínáme Světový den uprchlíků na portálu Volny.cz, je v tomto kontextu naopak velmi názorná,“ podotýká tisková mluvčí UNHCR Marta Miklušáková.

UNHCR (United Nations High Commissioner for Refugees) je humanitární agenturou OSN. V současnosti pomáhá asi 30 milionům lidí po celém světě – patří mezi ně nejenom žadatelé o azyl a ti, kterým už byl udělen, ale i uprchlíci, kteří se z exilu vracejí zpět domů, tzv. vnitřně vysídlené osoby (které prchají uvnitř země původu, aniž by překročily hranice) či osoby bez státní příslušnosti. Agentura UNHCR byla založena v roce 1951 a za svůj přínos společnosti byla dvakrát oceněna Nobelovou cenou míru.