Hlavní navigace

VOLNÝ podporuje studenty gymnázia

[Tisková zpráva] 23. dubna 2009 – Společnost VOLNÝ darovala v prvním čtvrtletí tohoto roku počítačové vybavení studentům gymnázia ve Frýdlantu. Jedná se o 15 počítačových sestav a 11 monitorů.

Sdílet

„Jsme rádi, že můžeme tímto krokem pomoci mladým lidem setkat se blíže s moderními technologiemi a přispět tímto zařízením k rozvoji jejich počítačových dovedností,“ říká Aleš Zeman, předseda představenstva společnosti VOLNÝ.

„V současnosti se ICT technologie využívají v daleko větší míře nejen při samotné výuce IVT, ale i v ostatních všeobecně vzdělávacích předmětech. Moderní výuka je bez výpočetní techniky naprosto nemyslitelná. Udržet krok s rychlým vývojem a zároveň zastaráváním hardwaru a softwaru je pro školy velmi obtížné. Jsme proto velmi rádi za jakoukoliv pomoc v této oblasti. Díky společnosti VOLNÝ si můžeme dovolit modernizovat celou jednu učebnu,“ říká Pavel Čumpelík, zástupce ředitelky Gymnázia Frýdlant.

Gymnázium Frýdlant v Libereckém kraji bylo založeno v roce 1947. Během více jak 60 let existence škola prošla mnoha reorganizacemi, měnily se její názvy, zaváděly se a opět rušily různé vzdělávací soustavy. Ve školním roce 1991/92 byli poprvé přijati první žáci do šestiletého gymnázia, ve školním roce 1996/97 nastoupili studenti do osmiletého gymnázia. V současnosti má Gymnázium Frýdlant 209 studentů. Výuka informatiky a výpočetní techniky je zahrnuta do učebních plánů studentů sekundy až oktávy.