Hlavní navigace

VOLNÝ posiluje svou pozici na českém trhu – Telekom Austria Group kupuje eTel

[Tisková zpráva] Telekom Austria Group, mateřská společnost VOLNÝ, dnes oznámila, že koupila 100%ní podíl společnosti eTel. Akvizice zahrnuje veškeré aktivity celé skupiny eTel v Rakousku, České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Sdílet

Akvizice společnosti eTel, v hodnotě přibližně 90 milionů EUR, ještě musí být schválena příslušnými regulačními orgány. Dokončení tohoto procesu se očekává v průběhu prvního čtvrtletí roku 2007.

Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ k tomu říká: „Touto akvizicí posilujeme pozici VOLNÝ na českém telekomunikačním trhu. Je to pro nás příležitost zvýšit tržní podíl jak v segmentu malých a středních firem, tak v oblasti velkoobchodních služeb s tím, že budeme nadále poskytovat služby nejvyšší kvality stávajícím i budoucím zákazníkům. Pro celou skupinu Telekom Austria transakce znamená rozšíření činnosti ve střední a východní Evropě.“

Veškeré závazky vůči obchodním partnerům a zákazníkům společnosti eTel budou zachovány a služby budou nadále ve vysoké kvalitě zajištěny společností VOLNÝ.