Hlavní navigace

VOLNÝ přitvrdil v boji se spamem

[Tisková zpráva] VOLNÝ, přední alternativní telekomunikační operátor a provozovatel portálu VOLNÝ.CZ výrazně posiluje antispamovou ochranu a zvyšuje tak bezpečnost freemailových schránek. Navíc chystá navýšení kapacity freemailu.

Sdílet

Spam je stále intenzivnější a jeho množství má vzestupnou tendenci. V současné době tvoří více jak 90% celkového e-mailového provozu. VOLNÝ se proto rozhodl přitvrdit v boji se spammery a zvýšil antispamovou ochranu u freemailových schránek VOLNÝ. Kromě použité základní antispamové technologie Kaspersky nyní zavedl další analytické nástroje a rozhodl se pro použití světových seznamů nedůvěryhodných serverů a adres. Zároveň nabídl uživatelům možnost upravit si nastavení účinnosti antispamu.

Po nasazení nové technologie se daří odmítnout až 150 zpráv za sekundu, tedy více jak půl milionu nevyžádaných zpráv za hodinu.

Podle analýz zachycené nevyžádané pošty jsou nejčastěji tyto emaily zasílány z domén: .com a .net. Z domén .cz je zasíláno zhruba 1% spamu. Odesílatelé však často falšují hlavičky e-mailů, aby spam vypadal jako odeslaný z jiné adresy (často právě z domény stejné jako je e-mail příjemce). Nejčastějšími tématy spamu jsou: léky, sex, finance, loterie, luxusní zboží a software.

VOLNÝ navíc v současné době připravuje unikátní antispamové řešení pro majitele služby Professional mailbox (schránka s 1GB velikostí a nadstandardními parametry ochrany a zálohování). Chystá se i navýšení kapacity freemailových schránek.

Uživatelé VOLNÝ mailu si také mohou sami zvolit lepší zabepečení e-mailové schránky, a to prostřednictvím šifrování SSL.

VOLNÝ mail byl zprovozněn již v roce 1995, kdy začínal pod názvem VOLmail. V současné době má více než 300.000 aktivních uživatelů a registruje přes 1,5 miliónu založených schránek. Jako první nabídl VOLNÝ mail počátkem roku 2003 antivirovou a antispamovou ochranu schránek pro své uživatele. Kromě posílání e-mailů umožňuje schránka VOLNÝ také využití datové úschovny pro ukládání a zasílání větších objemů dat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).