Hlavní navigace

VOLNÝ žaluje společnost Telefónica O2 Czech Republic o více než 4 miliardy korun

[Tisková zpráva] Praha, 30. března 2011 – společnost VOLNÝ, a.s. podala v pondělí 28. 3. 2011 žalobu na náhradu škody ve výši přesahující 4 miliardy korun způsobené společností Telefónica O2 Czech Republic (TO2 CR) formou stlačování marží na trhu ADSL. V této souvislosti Volný vítá iniciativu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zahájit se společností TO2 CR správní řízení ve stejné věci.

Sdílet

„Na konci roku 2003 Volný poskytoval výhodný přístup k internetu téměř jedné třetině českých uživatelů. TO2 CR svou nezákonnou cenovou politikou zabránila společnosti Volný a ostatním svým konkurentům nabízet zákazníkům cenově zajímavé připojení k internetu prostřednictvím ADSL,“ říká Martin Dvořák, obchodní a marketingový ředitel společnosti Volný. 

Volný si jako právního poradce zvolil advokátní kancelář Pierstone, která již  úspěšně zastupovala v podobných případech jiné společnosti. 

„Na přípravě žaloby pracuje mezinárodní tým odborníků na soutěžní právo a ekonomičtí poradci již od roku 2009. Žaloby o náhradu škody v soutěžních případech podporuje i Evropská komise, která již ze stejných důvodů pokutovala mateřskou společnost TO2 CR ve Španělsku,“ potvrzuje Tomas Schollaert, partner Pierstone.  
  

O společnosti VOLNÝ, a.s.

Společnost VOLNÝ je významný český poskytovatel telekomunikačních služeb, který působí na trhu od roku 1995. VOLNÝ se zaměřuje na telekomunikační služby pro domácnosti a firmy. VOLNÝ patří od roku 2009 do telekomunikační skupiny Dial Telecom. Více o společnosti najdete na webových stránkách http://firma.vol­ny.cz.  

O advokátní  kanceláři Pierstone

Advokátní kancelář Pierstone je dlouhodobě hod­nocena jako vedoucí kancelář v České republice se zaměřením na odvětví IT, médií a telekomunikací. Zastupuje přední technologické společnosti, zákazníky i investory v souvislosti s komplexními projekty, fúzemi a akvizicemi i v rámci soudních a správních řízení, arbitráží a mediace. Více na stránkách http://www.pi­erstone.com.