Hlavní navigace

Volný zpřístupňuje IPv6 dial-up uživatelům

[Tisková zpráva]

Sdílet

VOLNÝ zpřístupňuje IPv6 dial-up uživatelům

Praha (28. červenec 2004) – Po mnohaměsíčním poskytování protokolu IPv6 pro zákazníky s pevným připojením mají nyní možnost využít IPv6 také uživatelé s vytáčeným připojením k internetu. VOLNÝ se stal prvním poskytovatelem připojení k internetu (ISP), který zpřístupnil protokol IPv6 pro uživatele připojené přes běžnou vytáčenou telefonní linku. Využití IPv6 na VOLNÝ je zdarma.

„V současnosti si mohou protokol nové generace vyzkoušet uživatelé v Praze, rozšíření do mimopražských lokalit se bude odvíjet podle zájmu,“ doplňuje informace o nové službě Tomáš Pavlů, manažer služeb VOLNÝ.

Protokol IPv6 je považován za nástupce stávajícího IPv4. Úloha IPv6 má obrovský dopad zejména na budoucnost internetu. Hlavním důvodem přechodu ze stávajícího protokolu IPv4 na systém IPv6 je rozšíření množství dostupných IP adres, které se díky mohutnému rozvoji internetových služeb mohou brzy vyčerpat. Protokol IPv6 přinese navíc nové možnosti ve využití a zabezpečení internetu, v propojení internetu s mobilní komunikací, spotřební elektronikou atd.

Informace pro nastavení Dial Up připojení s využitím protokolu IPv6 naleznete na adrese http://sluzby­.volny.cz/pro­duct/ipv6/.

O společnosti Czech On Line, a.s.

Společnost Czech On Line, a.s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria, který se stal stoprocentním vlastníkem společnosti a poskytl společnosti stabilní zázemí

Společnost Czech On Line poskytuje svým zákazníkům služby pod dvěma značkami: Czech On Line a VOLNÝ.

Czech On Line (B2B) nabízí hlasové, internetové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům poskytuje cenově výhodně kombinace služeb a speciální řešení dle jejich individuálních požadavků. Více informací o službách pro firmy na www.col.cz.

VOLNÝ představuje připojení k internetu, celou řadu dalších internetových a hlasových služeb určených pro domácí uživatele (B2C) – informační portál www.volny.cz, freemailové služby VOLNÝ mail a POST.CZ, prostor pro umístění webových stránek a další. Více informací o službách pro domácnosti na http://sluzby­.volny.cz.