Hlavní navigace

Vražda, láska a basket s úsměvem

[Tisková zpráva] Komediální víkend v Prima kině nabízí upovídaného vyšetřovatele vraždy, bojovnou krásku Jennifer Lopezovou i basketballový zápas Wesleyho Snipese.

Sdílet

Jak se obyčejný prodavač může stát vyšetřovatel vraždy, ukáže Prima kino už v pátek 15. ledna od 20.00 ve snímku Policajtem proti své vůli. Německo-americká akční komedie nabízí kromě vynikajícího výkonu Samuel L. Jacksona také pořádnou dávku slovního i situačního humoru. Příběh mluví o speciálním agentovi, který se snaží objasnit vraždu svého parťáka. Jedinou stopou k objasnění se však ukáže nudný, ale zato neuvěřitelně upovídaný prodejce nástrojů pro zubaře. Policista se tak musí chtě nechtě smířit s novým, na nervy jdoucím, dočasným parťákem. V hlavní roli uvidíte slavného černošského herce Samuela L. Jacksona. Ten si během své kariéry zahrál např. po boku Morgana Freemana nebo Eddie Murphyho (v Cestě do Ameriky nezapomenutelně ztvárnil lupiče). Jacksonovi ostatně role padouchů a mafiánů více než sednou – připomeňme například Moře lásky, Mafiány nebo Pulp Fiction.

Sobota bude přát příznivcům žánrů romantické komedie a zároveň milovníkům sexy zpěvačky a herečky Jennifer Lopezové. Od 20.00 se totiž tato herečka objeví po boku Jane Fondové ve snímku Příšerná tchýně. Po letech dlouhého hledání najde Charlotte (J. Lopezová) opravdu toho pravého, ale naneštěstí se ukáže, že jeho matka Viola (J. Fondová) je učiněná noční můra. Je to ovšem jen strategie – Viola se totiž snaží záměrně Charlottu odradit od sňatku. Krásná snoubenka si však takové zacházení nenechá líbit a záhy se strhne opravdu divoký boj. Snímek byl nominovaný na cenu Golden Trailer v kategorii Nejlepší komedie. Z Teen Choice Arwards si odnesl celkem 6 nominací, například jako Film vhodný na rande či Nejlepší filmový lhář. Pro Jane Fondovou to byl první film po 15 letech herecké přestávky.

Pro ty, kdo mají rádi basketball, nebo se jen dobře pobaví, připravilo Prima kino nedělní sportovní komedii s názvem Bílí muži neumějí skákat. Neděle nabízí od 23.10 komediální snímek, který ukazuje, že lepší než soupeření je spolupráce. Právě k takovému závěru dojdou i špičkoví hráči basketballu Sidney a Billy – „černej a bílej“, neboli herci Wesley Snipes a Woody Harrelson. Perličky z natáčení: Podle basketbalových instruktorů, kteří měli hlavní představitele na starosti, dosáhli Wesley Snipes a Woody Harrelson úrovně, že by mohli nastoupit za tým třetí divize NCAA. Producenti najali jako jednoho z konzultantů Boba Laniera, který hrál za Detroit Pistons. Harrelson, jako jeho fanoušek, si s ním během natáčení zahrál hru jeden na jednoho. Popsal ji jako nejtrapnějších 15 minut svého života