Hlavní navigace

Vrchol tenisové sezóny na Radiožurnálu

[Tisková zpráva] První prosincový víkend bude ve znamení finále Davisova poháru. Český tým se na antuce v barcelonské hale Palau Sant Jordi pokusí překazit Španělům obhajobu prvenství. Pokud nechcete přijít o nic podstatného z bitvy o Salátovou mísu, sledujte Radiožurnál.

Sdílet

Český tenis bude mít zastoupení ve finále nejprestižnější týmové soutěže po dlouhých devětadvaceti letech. V roce 1980 družstvo v čele s Ivanem Lendlem porazilo v rozhodujícím souboji v Praze Itálii. Současný tým by na tento úspěch rád navázal, čeká ho ale přetěžká úloha.

Největší hvězdou domácího týmu je druhý hráč světa Rafael Nadal. Na antuce v Barceloně, kam Čechy Španělé pozvali, téměř neporazitelný. Španělský tenis není ale jen Nadal, v nejlepší padesátce světa má země dalších sedm borců a nehrající kapitán Alberto Costa měl z čeho vybírat. Nehrající kapitán českého výběru Jaroslav Navrátil vsadil na stejné kvarteto jako v Chorvatsku. Zatímco Radek Štěpánek se připravoval pod vedením Petra Kordy samostatně na Floridě, Tomáš Berdych, Jan Hájek a Lukáš Dlouhý trénovali v Prostějově. Pozvali si i Dušana Lojdu, aby si co nejvíce zvykli na hru leváků, kteří mají ve španělském týmu převahu.

Radiožurnál je mediálním partnerem českého týmu a bude mít na místě dva reportéry. Petr Souček a Jaroslav Plašil nabídnou posluchačům přímé vstupy ze všech klíčových okamžiků utkání. Kromě toho se můžete po celý daviscupový týden těšit na rozhovory s aktéry zápasu i reportáže ze zákulisí. Všechny materiály najdete také na serveru zpravy.rozhlas.cz v rubrice věnované tenisu.

Více naleznete na www.radiozurnal.cz a www.rozhlas.cz/zpra­vy/tenis.

Program zápasu
Pátek: dvouhry – začátek 16.00 / Sobota: čtyřhra – začátek 16.00 / Neděle: dvouhry – začátek 12.00