Hlavní navigace

Vsetíňané si nyní objednávají pizzu přes Facebook

[Tisková zpráva] Vsetínská webdesignová společnost NOWONET media s.r.o. spustila v pátek 4. září službu, jež nemá na českém internetu obdoby. Obyvatelé Vsetína a blízkého okolí si nyní mohou objednávat jídlo z místní pizzerie Al Capone nejenom telefonicky a přes internetovou stránku alcaponebar.cz, ale také prostřednictvím sociální sítě Facebook. Aplikaci zákazníci najdou na adrese www.alcaponebar.cz/facebook.

Sdílet

„Náš dosavadní internetový objednávkový systém byl velice úspěšný a oblíbený, tak jsme přemýšleli, jak jej ještě vylepšit,“ uvedla majitelka pizzerie Al Capone, paní Pavla Kučerová. „Pánové z NOWONETU, kteří již stáli za naší stávající internetovou prezentací, nám nabídli řešení, které se nám zdálo z uživatelského hlediska velice zajímavé a zároveň z pohledu nejen českého, ale i globálního pojetí internetových služeb vysoce inovativní,“ dodala.

Myšlenka objednávkového systému byla inspirována aplikací obřího amerického řetězce Pizza Hut. „Jsem přesvedčen, že aplikace pro pizzerii Al Capone svůj vzor překonává, a to jak po stránce použitelnosti a uživatelského pohodlí celého systému, tak dalším využitím Facebooku jako marketingového kanálu. Pomocí technologie Facebook Connect je navíc aplikace propojena s původním webem, což plánujeme využít v dalších krocích například soutěžemi mezi zákazníky pizzerie,“ přiblížil podrobnosti Michal Berg, odborník na internetový marketing a sociální sítě, který se na vzniku aplikace podílel. „Pokud bude zákazník chtít, dozví se o jeho objednávce i jeho přátelé na Facebooku a pizzerie tak získává reklamu zadarmo,“ doplnil Michal Berg, jenž je mimo jiné autorem specializovaného blogu o Facebooku www.fb1.cz.

„Vytvořili jsme aplikaci, ve které si můžete pizzu objednat ani ne za půl minuty, aniž byste opustili prostředí Facebooku. Vzhledem k tomu, že Facebook podle posledních údajů používá v Česku více než milion uživatelů a jen na Vsetínsku to budou nejméně tři tisíce, si myslím, že podobné systémy mají před sebou velký rozvoj. Jednoduchost používání a propojení se sociální sítí je podle mě základem moderního internetového zážitku, tzv. webu 2.0,“ dodal Vojtěch Pohůnek (NOWONET media s.r.o.), technický koordinátor celého projektu.

Firma NOWONET media s.r.o. se zabývá tvorbou webových prezentací a aplikací již od roku 1999. Za tuto dobu dala život desítkám projektů, které se vyznačují především jednoduchostí, elegancí a využíváním nejmodernějších postupů a trendů. S pizzerií Al Capone spolupracuje od prosince 2008 a od té doby již původní internetový objednávkový systém vyřídil více než 2100 objednávek v celkové hodnotě přesahující 350 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).