Hlavní navigace

VŠMIE otevřela nové právní obory

[Tisková zpráva] PRAHA – 20. května 2008 – Nové obory Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě otevřela Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE). Škola tak posiluje stávající nabídku studijních programů o výuku právních oborů a marketingu.

Sdílet

Nově otevřené obory Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě, které se budou od nového akademického roku vyučovat na VŠMIE, poskytnou studentům nejprve základní právní povědomí. Právo v podnikání se pak dále zaměří na finanční, obchodní a živnostenské právo, či právo autorské nebo právo Evropské unie. Právo ve veřejné správě bude připravovat budoucí studenty dále například na oblast zadávání veřejných zakázek, či pro práci na katastrálních úřadech, v úřadech státní správy a samosprávy. O výuku právních předmětů se postarají zkušení pedagogové z právnických fakult například Karlovy univerzity, či Západočeské univerzity a odborníci z praxe.

„Cílem je připravit studijní programy přesně na míru budoucímu uplatnění studentů s důrazem na praktické využití získaných poznatků. Od našich vyučujících, mezi kterými jsou například kapacity jako prof. Michal Skřejpek, prof. Stanislav Zdobinský a další, očekáváme kvalitní právní zázemí a vysoký standard výuky. Studenti se příslušnou látku musí dobře naučit a záleží pak již jen na nich, jak u zkoušek uspějí,“ popisuje přístup školy ke studentům její ředitel a kvestor Radek Řechka a vzápětí dodává: „Škola jim však k úspěšnému zvládnutí obtížného studia připravuje veškeré studijní, administrativní a organizační podmínky. Péče o studenty je v tomto směru vedle kvalitního studijního programu jednou z našich priorit.“

Všichni posluchači VŠMIE mají již několik let možnost získat po přijetí na VŠMIE přenosné zařízení HP Compaq Tablet PC. S tímto „notebookem-tabletem“ mohou být při výuce neustále připojeni k internetu a tak bez omezení využívat prostředků, které jim školní počítačová síť nabízí. Díky specifickým vlastnostem Tablet PC si mohou pořizovat poznámky „tužkou“ na displeji přímo do stažených prezentací či dokumentů. Okomentované materiály pak mohou snadno sdílet s ostatními studenty a vyměňovat si tak poznatky nabyté při výuce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).